Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" już od 19 lipca w Gdyni i Sopocie

Sandra Janikowska
Już 19 lipca 2019 r. rozpocznie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Gdyni i Sopocie. Wydarzenie potrwa do niedzieli. Festiwal ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ale nie tylko! Ma również pomóc we wzmacnianiu relacji rodzinnych, które stanowią konkurencję wobec szybkich zmian technologicznych czy alienacji nowej generacji. Oferta wydarzenia jest bogata i interesująca. Co znajdziemy w programie? W jakich warsztatach będziemy mieli okazję wziąć udział? Z jakimi autorami będziecie mieli szansę porozmawiać? Sprawdźcie sami!

Po Warszawie, Radomiu, Wrocławiu i Opolu przyszedł czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki w Gdyni i Sopocie! Organizatorem wydarzenie jest Fundacja Czas Dzieci.

Od 19 lipca przez dwa dni będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach, warsztatach, happeningach czy wystawach. To nie będą zwykłe spotkania autorskie - to właśnie wtedy rozmowy o książkach zamienią się w rodzinną zabawę! O nudzie nie ma mowy!
Każda książka to przygoda, a jej autor to przewodnik po świecie wyobraźni! Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, a w szczególności dziadków z wnukami - podkreślając rolę książki jako łącznika międzypokoleniowego.

Na festiwalu pojawią się także tacy autorzy jak: Michał Leśniewski, Małgorzata Swędrowska, Renata Kijowska, Jarosław Kaczmarek, Rafał Kosik, Łukasz Kosik, Magdalena Kiełbowicz czy Aleksandra Struska-Musiał. W gronie artystów prowadzących warsztaty dla dzieci znajdziemy: Krystynę Lipka-Sztarbałło, Agatę Królak i Dominikę Czerniak-Chojnacką. Ale to nie wszystko! Nad festiwalem czuwa Ostry Dyżur Literacki, w trakcie którego specjaliści literatury dziecięcej będą leczyć nietolerancje czytelnicze i przepisywać leki w formie książek.

Zobacz wideo: Festiwal Książki Dziecięcej w Pruszczu Gdańskim

Obchody festiwalu w Trójmieście rozpoczną się w piątek w Gdyni o godz. 17 warsztatami wokalno-aktorskimi podczas których będziecie mogli ćwiczyć dykcję i poznać siłę głosu z Maciejem Jadowskim. W gdyńskim programie na piątek znajdą się spotkania z takimi autorami jak: Rafał Dębski czy Sylvia Bishop. Równocześnie festiwal rozpocznie się w Sopocie - w centrum miasta powstanie wielkoformatowy komiks autorstwa Tomasza Samojlika i dzieci. Zostanie tak przygotowany, aby mogli go uzupełniać młodzi artyści.

Przez kolejne dwa dni będzie można wziąć udział m.in. w ekowarsztatach, warsztatach plastycznych, warsztatach literackich, warsztatach sensorycznych czy warsztatach komiksowych. Ponadto, w ramach sobotnich i niedzielnych obchodów wydarzenia będzie okazja wziąć udział w spotkaniach autorskich z najpopularniejszymi autorami książek dla dzieci i młodzieży - z Renatą Kijowska ("Hela Foka. Historie na fali"), Jarosławem Kaczmarkiem ("Mali mistrzowie"), Rafałem Kosikiem („Felix, Net i Nika"), Magdaleną Kiełbowicz („Huczy jak w ulu”), Rafałem Dębskim ("Żelaznego Kruka"), a także z Sylvią Bishop ("Słoń Eriki").

Na wydarzenia festiwalowe wstęp jest bezpłatny po uprzedniej i obowiązkowej rezerwacji na oficjalnej stronie wydarzenia.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 2019 w Gdyni - program:

Piątek, 19 lipca 2019 r.

 • godz. 17:00-18:00, Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2 - Męskie czytanie i warsztaty wokalno-aktorskie z Maciejem Jadowskim, aktorem, poetą i dramaturgiem
 • godz. 17:00-18:00, 8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego - Spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim, autorem "Żelaznego Kruka"
 • godz. 17:30-19:00, Muzeum Miasta Gdyni , Duża sala - Spotkanie autorskie z Sylvią Bishop, autorką książek „Słoń Eriki”, „Panna Jones i Książkowe Emporium”, „Tajemnica Nocnego Pociągu” oraz „Morze opowieści”

Sobota, 20 lipca 2019 r.

 • godz. 11:00-12:00, 8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego - "Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze" i ekowarsztaty z Michałem Leśniewskim
 • godz. 11:00-12:00, Muzeum Miasta Gdyni, Mała sala - Taki ze mnie miś! – warsztaty plastyczne z Agatą Królak, autorką książki "Czujemisie"
 • godz. 11:00-12:00, Muzeum Miasta Gdyni, Duża sala - Spotkanie autorskie z Renatą Kijowska, autorką książki "Hela Foka. Historie na fali"
 • godz. 12:30-13:30, Muzeum Miasta Gdyni, Duża sala - Na fali, z falą i pod wiatr, z czytaniem za pan brat! – warsztaty literackie z Małgorzatą Swędrowską, autorką książek "Elementarz w podskokach" i "Moja mama, mój tata"
 • godz. 16:00-17:00, Muzeum Miasta Gdyni, Duża sala - Warsztaty plastyczne z Krystyną Lipka-Sztarbałło – autorką książki "Łazienkowe pytania"
 • godz. 16:00-17:00, 8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego - Spotkanie z Jarosławem Kaczmarkiem, autorem serii piłkarskiej "Mali mistrzowie"
 • godz. 17:00- 18:00, 8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego - Spotkanie z Rafałem Kosikiem, autorem serii „Felix, Net i Nika”, która doczekała się ekranizacji
 • godz. 18:00-19:00, 8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego - Narysuj z wyobraźni! – warsztaty z Łukaszem Kosikiem, autorem książki "Bajki ze zrozumieniem i konfiturką"

Niedziela, 21 lipca 2019 r.

 • godz. 10:00-11:00, Muzeum Miasta Gdyni, Duża sala - Warsztaty „Klub Małych Przyrodników” na podstawie serii książek „Mali przyrodnicy”
 • godz. 11:00-12:00, Muzeum Miasta Gdyni, Duża sala - Spotkanie autorskie z Magdaleną Kiełbowicz, autorką książki „Huczy jak w ulu”
 • godz. 12:00-13:00, Muzeum Miasta Gdyni, Duża sala - Warsztaty sensoryczne z Dominiką Czerniak-Chojnacką, autorką książki "Kominiarz i Piekarz"
 • godz. 16:00-17:00, Muzeum Miasta Gdyni, Duża sala - Warsztaty plastyczne na podstawie książek: “Drzewo”, “Pszczoła” i “Księżyc” z ilustracjami Britty Teckentrup
 • godz. 17:00-18:00, 8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego - Kto zgubił kapelusz? – warsztaty literackie z Aleksandrą Struską-Musiał
 • godz. 18:00-19:00, 8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego - Narysuj z wyobraźni! – warsztaty z Łukaszem Kosikiem, autorem książki Bajki ze zrozumieniem i konfiturką

Jak się zapisać na wydarzenia w Gdyni? Sprawdź tutaj.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 2019 w Sopocie - program:

Piątek, 19 lipca 2019 r.

 • godz. 19:00-20:00, Sopot Centrum, ul.Tadeusza Kościuszki 14 - Komiks przez wielkie K - wielkoformatowy komiks w przestrzeni miasta wg projektu Tomasza Samojlika

Sobota, 20 lipca 2019 r.

 • godz. 12:00-13:00, Sopoteka, ul.Tadeusza Kościuszki 14 - Spotkanie autorskie z Sylvią Bishop, autorką książek "Słoń Eriki", "Panna Jones i Książkowe Emporium", "Tajemnica Nocnego Pociągu" oraz "Morze opowieści"
 • godz. 15:30-16:30, Sopoteka, ul.Tadeusza Kościuszki 14 - Co powie Pompik? - warsztaty komiksowe dla najmłodszych wielbicieli przyrody z Tomaszem Samojlikiem, autorem serii książek "Żubr Pompik"
 • godz. 17:30-18:30, Sopoteka, ul.Tadeusza Kościuszki 14 - Spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim, autorem "Żelaznego Kruka"
 • godz. 18:30-19:30, Miejski Klub Sportowy Ogniwo, ul.Jana z Kolna 18 - Męskie czytanie z zawodnikami klubu sportowego Rugby Ogniwo Sopot

Jak się zapisać na wydarzenia w Sopocie? Kliknij tutaj.

Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

20 książek pod choinkę dla dzieci. Prezent dla dziecka na Bo...

Gry planszowe dla całej rodziny na święta i sylwestra. Najle...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie