Międzynarodowy foto sukces. Słupszczanka jedną z najlepszych

  Międzynarodowy foto sukces. Słupszczanka jedną z najlepszych

  Alek Radomski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zwycięska fotografia nosi tytuł „Krasny Ludek”. Pracę będzie można oglądać od 20 kwietnia do 6 maja na oficjalnej wystawie pokonkursowej w Somerset House
  1/10
  przejdź do galerii

  Zwycięska fotografia nosi tytuł „Krasny Ludek”. Pracę będzie można oglądać od 20 kwietnia do 6 maja na oficjalnej wystawie pokonkursowej w Somerset House w Londynie. ©Kamila J. Gruss

  320 tys. zgłoszeń z ponad 200 krajów świata. Wśród nich jedna fotografia Kamili J. Gruss ze Słupska. Do tego wyróżniona, nagrodzona i do obejrzenia obok... lub w londyńskiej galerii Somerset House.
  Zwycięska fotografia nosi tytuł „Krasny Ludek”. Powstała spontanicznie w ramach wspólnego projektu z innymi foto-mamami. Tematem był trójkąt w kompozycji.

  - A czapka na mojej fotografii tworzy właśnie taką figurę geometryczną - podkreśla Kamila J. Gruss.

  - Od dłuższego czasu przeglądałam plakaty teatralne w poszukiwaniu inspiracji. Zwłaszcza te stworzone przez Andrzeja Pągowskiego. Sama realizacja przebiegła szybko, zmajstrowałyśmy kartonowy kapelusz i poprosiłam córcię, aby stanęła pod oknem. Nie widać na nim dlaczego się tak uśmiecha. Mogę zdradzić, że w dłoni trzyma Tiktaki. Co ważne, a co trzeba podkreślić, że o rezultacie końcowym stanowi charakter dziecka, bo fotografie tworzymy razem, ja i moje skarby. Emocje, które widać na zdjęciu są prawdziwym odbiciem chwili i wyrazem osobowości maluchów.

  Właśnie dzieci to główny temat przewodni w twórczości słupszczanki . Pasja do aparatu zaczęła się krotko po urodzeniu drugiego dziecka. Fotografując Gruss maluje pociechom świat dzieciństwa i pokazuje go w zaczarowany, bajkowy sposób.

  O konkursie

  Sony World Photography Awards to jedne z najbardziej różnorodnych konkursów fotograficzny na świecie. Zgodnie z założeniem rywalizują w nim ze sobą fotografowie, w kilkunastu kategoriach podzielonych na cztery różne części. Oddzielnie zmagają się profesjonaliści, młodzież i studenci. Jest też sekcja open. Właśnie ogłoszony finał to nie tylko lista nazwisk, ale przede wszystkim galeria pokazująca prace. Na 11. już edycję konkursu nadesłano 320 tys. zgłoszeń z ponad 200 krajów świata.

  Więcej na temat sukcesu Kamili J. Gruss przeczytasz w poniedziałek w Głosie Pomorza oraz w serwisie Plus GP24.

  Zobacz także: Wystawa Wojciecha Stefańca na Akademii Pomorskiej

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo