Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2021. Kolejna edycja już 6-8 września

Mateusz Tkarski
Przemysław Świderski
Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO w Gdańsku to największe z odbywających się w Polsce wydarzeń poświęconych technologiom i rozwojowi różnorodnych aspektów gospodarki morskiej. Odbędą się po raz 21. i można powiedzieć, że będzie to wyjątkowa edycja.

Debata otwarcia: Inicjatywa Trójmorza - Nowy impuls rozwoju regionu Europy Środkowej, z odziałem panelistów z Polski Węgier i Czech poruszy m.in. kwestie znaczeniu Trójmorza dla portów.

W programie przewidziano szereg debat na temat przemysłu stoczniowego, niskoemisyjnej żeglugi, Inwestycji infrastrukturalnych w portach, inwestycji drogowych i kolejowych, bezpieczeństwa żeglugi, perspektyw dla handlu morskiego.

- W dyskusjach wezmą udział przedstawiciele najważniejszych firm branży morskiej, przedstawiciel rządów i instytucji związanych z morzem. Tak rozbudowanego programu konferencji jeszcze nie mieliśmy w dotychczasowych edycjach – mówi Sławomir Majman, wiceprezes Zarządu Targów Warszawskich SA, organizatora wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2021. Kolejna edycja już 6-8 września
Przemysław Świderski

Pierwszego dnia przewidziano m.in. debatę pt. Morskie Farmy Wiatrowe jako koło zamachowe dla polskiej gospodarki morskiej. Mowa będzie o roli sektora morskiej energetyki wiatrowej w przyszłym bilansie energetycznym kraju, głównych inwestorach oraz projektach MFW na Bałtyku, o portach instalacyjnych i serwisowych jako elementach bałtyckiego zaplecza offshore wind, potencjalnych dostawcach polskiego sektora offshore wind.

Drugiego dnia odbędzie się m.in. Morskie Forum Inwestycji Infrastrukturalnych podczas którego poruszone zostaną strategia rozwoju polskich portów morskich, tendencje w światowym handlu międzynarodowym i ich wpływ na rynek usług logistycznych, sytuacja portów morskich w dobie światowej pandemii Covid-19, symulacja zwiększenia się przewozów w kontenerach w relacji Europa – Azja do 2030 roku.

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO poświęcone są całemu spektrum gospodarki morskiej: przemysłowi okrętowemu, offshore, infrastrukturze portów i przemysłu morskiego, logistyce w transporcie morskim, żegludze morskiej i przybrzeżnej, żegludze śródlądowej i gospodarce wodnej, bezpieczeństwu i ochronie portów i żeglugi, ochronie środowiska, technologiom dual use oraz edukacji.

Każda edycja organizowanych od 1982 roku targów spotyka się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli przemysłu oraz administracji z Polski i zagranicy, służąc jako wizytówka polskiej gospodarki morskiej. Ponadto, międzynarodowy charakter tego wydarzenia oraz udział wystawców i gości z zagranicy, korespondujący z organizowanymi podczas BALTEXPO specjalnymi międzynarodowymi seminariami i warsztatami, przyczynia się do promocji polskich przemysłów morskich za granicą i ułatwia nawiązywanie współpracy kooperacyjnej pomiędzy polskimi i zagranicznymi przedsiębiorstwami.

Na BALTEXPO 2021 swoje stoiska i ofertę zaprezentuje około 200 firm z kraju i zagranicy. Tragi odbędą się w halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku.

od 7 lat
Wideo

Jak działają oszuści 1 - fałszywy SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki