POLECAMY
  NASZ SONDAŻ

  Przed Wami sondaż "Dziennika Bałtyckiego"

  Rozwiń
  POLECAMY
  Zwiń

  Przed Wami sondaż "Dziennika Bałtyckiego"

  Kto ma szansę zostać prezydentem Gdańska i Gdyni? Sprawdziliśmy to!

  Międzynarodowe rzeźbienie z młotami pneumatycznymi

  Międzynarodowe rzeźbienie z młotami pneumatycznymi

  Kamila Bucholz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dziś w centrum miasta pojawią się rzeźbiarze nawet z... młotami pneumatycznymi.
  To znak, że rozpoczyna się międzynarodowy plener z udziałem artystów polskich, ukraińskich, a także niemieckich z Berlina i Nordhorn.

  Artyści będą tworzyć w kamieniu na ogrodzonym terenie przy Miejskim Domu Kultury - na oczach przechodniów, którzy będą mogli przystanąć i podziwiać ich pracę.

  Twórcy, by "okiełznać" kamień, będą musieli narobić trochę hałasu, bo prócz dłut będą używać takich narzędzi jak młot pneumatyczny czy piła.

  Surowiec potrzebny do wykonania rzeźb podarowała jedna z firm z Dzierzgonia, a druga - także z tego miasta - dostarczyła kamienie do Malborka.

  Niewykluczone, że jednym z tematów prac rzeźbiarzy będzie bryła uświetniająca pierwsze rondo w Malborku, które powstało u zbiegu ulic Piastowskiej, Kościuszki, Mickiewicza i Piłsudskiego.

  - Na razie jest to wstępna sugestia, nie wiadomo, czy dojdzie do skutku - zastrzega Bohdan Paczkowski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Malborku.

  Na pewno potrzebne będzie spotkanie artystów z władzami miasta, żeby omówić szczegóły z tym związane, na przykład wielkość rzeźby czy jej temat.

  Wygląd rzeźby musiałby nawiązywać i do hasła pleneru, i do nazwy, jaką będzie nosiło rondo. Problem w tym, że na razie rondo jest bezimienne.

  W plenerze, który potrwa do 29 czerwca, prócz rzeźbiarzy, wezmą też udział malarze. Będą tworzyć między innymi w scenerii średniowiecznego zamku.

  W sumie 17 artystów w obu dziedzinach sztuki będzie pracować nad zmaterializowaniem wspólnego tematu "Dotyk gotyku".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo