MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Mierzejewski pnie się w strukturach Philip Morris International na Europę. Spektakularny awans Polaka

Marek Długopolski
Marek Długopolski
Michał Mierzejewski, odnoszący spektakularne sukcesy m.in. jako dyrektor zarządzający w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, będzie teraz odpowiadał za Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę i Mołdawię
Michał Mierzejewski, odnoszący spektakularne sukcesy m.in. jako dyrektor zarządzający w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, będzie teraz odpowiadał za Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę i Mołdawię PMI
W Philip Morris każdy otrzymuje takie same możliwości rozwoju i budowania kariery, a o awansie decydują wyłącznie kompetencje, talent, wyniki, nabyte umiejętności, a nie płeć, pochodzenie czy wiek. Idealnym, wręcz modelowym tego przykładem, jest błyskotliwa kariera Michała Mierzejewskiego. Absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, rozpoczynając karierę w PMI w 2004 r., zapewne nie przypuszczał, że w 2023 r. awansuje na stanowisko jednego z trzech wiceprezydentów Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią.

Nowy wiceprezydent, odnoszący spektakularne sukcesy m.in. jako dyrektor zarządzający w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, będzie teraz odpowiadał za Polskę, Kraje Bałtyckie, Ukrainę i Mołdawię.

Kariera jakich niewiele

– Czuję ciężar dodatkowej odpowiedzialności w związku z objęciem nowej roli w tych historycznych czasach, przez które przechodzimy – mówi Michał Mierzejewski, wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią. - Jestem również pełen pokory z powodu zaufania, jakim mnie obdarzono, i wiem, że od Rygi po Kijów, od Warszawy po Tallin oraz Wilno mamy najlepsze zespoły, które są gwarantem, że we wszystkich tych krajach utrzymamy tempo transformacji w celu pozostawienia za sobą biznesu papierosowego, poprzez udostępnienie dorosłym palaczom alternatywnych produktów bezdymnych.

Michał Mierzejewski z wykształcenia jest prawnikiem. Jak już wspomnieliśmy karierę w PMI rozpoczął w 2004 roku. Po czterech latach był członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Korporacyjnych. Od 2013 roku odpowiadał nie tylko za rynek polski, ale również za litewski, łotewski i estoński. Przez ostatnie lata stał równocześnie na czele bezdymnej transformacji, którą właśnie przechodzi PMI.

W tym ostatnim przypadku warto wspomnieć o spektakularnych sukcesach PMI m.in. na rynku litewskim. W 2022 roku - jak informuje koncern - udział alternatywnych produktów bezdymnych w tym segmencie rynku, był największy wśród krajów regionu i wynosił 27 proc. Jeszcze wyższy wskaźnik odnotowano w stolicy Litwy - w Wilnie kształtuje się on na poziomie 38 proc.

Sześć krajów i wspólna determinacja

Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina i Mołdawia – to za te rynki odpowiadał będzie teraz Michał Mierzejewski. Kraje te łączy, jak podkreśla nowy wiceprezydent, nie tylko biznes, wspólne wartości i dziedzictwo historyczne, ale także nieprawdopodobna „determinacja stawiania czoła niepewnym perspektywom i ich makroekonomicznym przeciwnościom”.

– Geograficznie jesteśmy blisko z Ukrainą, a jako społeczeństwo w pełni jednoczymy się w obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów. Od samego początku tej wojny Polska i Polacy, ale też Estończycy, Łotysze i Litwini natychmiast włączyli się w działania pomocowe – podkreśla Michał Mierzejewski.

I przypomina: - W globalnych strukturach Philip Morris 4 tys. naszych pracowników z blisko 80 krajów z świata zainicjowało wewnętrzny ruch globalnej solidarności, zbierając kilka milionów złotych dla Ukrainy, a firma podwoiła to wsparcie. Polska. Litwa, Łotwa i Estonia odgrywały i nadal odgrywają kluczową rolę we wspieraniu naszych sąsiadów - średnio co piąty nasz pracownik w Polsce działa jako wolontariusz!

Do tej pory Philip Morris przekazał ponad 43 mln zł na pomoc humanitarną i wsparcie dla pracowników PMI za naszą wschodnią granicą.

Jeden region - wspólne więzi biznesowe

- Teraz zacieśniamy również nasze więzi biznesowe. Jestem niezwykle dumny, że mogę być liderem w czasie tych ważnych zmian. Przewodzenie transformacji naszej firmy na polskim rynku i budowanie przyszłości bez dymu, od początku było dużym przedsięwzięciem, które realizowałem przez ostatnie lata z pasją i pełnym zaangażowaniem. Objęcie nowego stanowiska to duża odpowiedzialność, ale też duże wyzwanie. Jestem przekonany, że na tym fundamencie ludzkiej życzliwości i zaufania, którego jesteśmy świadkami od ponad roku, jesteśmy w stanie wspólnie z Ukrainą zbudować w naszym regionie coś dobrego – zaznacza nowy wiceprezydent.

W tym miejscu można wspomnieć, że do 2025 roku połowa globalnych przychodów PMI ma pochodzić nie z papierosów, a z produktów o potencjalnie mniejszej szkodliwości niż papierosy, czyli z tzw. produktów bezdymnych, które – jak podkreśla koncern - „nie są wolne od ryzyka, jednak stanowią lepszą alternatywę dla pełnoletnich osób palących niż kontynuowanie palenia”. I tak oto firma z tradycyjnego producenta wyrobów tytoniowych chce się zamienić się w koncern technologiczny.

Zmieniamy świat na lepszy

- Mamy siłę i determinację, by zmieniać świat na lepszy – tak Michał Mierzejewski, wtedy jeszcze prezes Zarządu Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie, mówił po odebraniu nagrody w kategorii „Male Champion of Change”, przyznanej przez jury konkursu „Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku”. I jak mówił, tak robił – przez wiele lat.

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest za promowanie działań wspierających rolę i pozycję kobiet w biznesie oraz za budowanie kultury równości płac bez względu na płeć, w tym za likwidację luki płacowej między kobietami a mężczyznami w firmie.

- Nam chodzi o zmianę pewnych wzorców i zachowań. To wymaga determinacji i konsekwencji. Wspieranie różnorodności opłaca się również samemu biznesowi. Wymieszanie rozmaitych punktów widzenia, czerpanie z wzajemnych zdolności, kompetencji i doświadczeń, umożliwia pojawienie się innowacyjności – stwierdził wtedy Michał Mierzejewski.

Jego droga w Philip Morris oznacza również, że Polska to kuźnia najwyższej jakości kadr, a także świetne miejsce startu do wielkiej kariery.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Michał Mierzejewski pnie się w strukturach Philip Morris International na Europę. Spektakularny awans Polaka - Dziennik Polski

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki