Paweł Kotwica
Karolina Misztal/Polska Press

Polska - Cypr 46:13 (23:8)

Polska : Morawski (5 obron), Wyszomirski (12 obron) – Krajewski 4, Nogowski 7 – T. Gębala 3, Genda 7 – Chrapkowski, Gierak 4, Makowiejew – Przybylski 1, Krieger 2 – Daszek 8, Moryto 4 (3) – M. Gębala 2, Walczak 3, Daćko 1.

Karne. Polska: 3/4. Cypr: 1/2.

Kary. Polska: 4 minuty. Cypr: 4 minuty.

Przebieg: 4:0, 4:1, 6:1, 6:4, 13:4, 13:5, 14:5, 14:6, 17:6, 17:7, 22:7, 22:8, 23:8 – 24:8, 24:9, 27:9, 27:10, 31:10, 31:11, 33:11, 33:12, 42:12, 42:13, 46:13.

W przeciwieństwie do piątkowego meczu z Kosowem, polscy piłkarze ręczni od pierwszej minuty nie pozostawili wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Od pierwszej akcji wszystko w naszym zespole funkcjonowało jak należy, oczywiście biorąc poprawkę na amatorskie umiejętności Cypryjczyków. Biało-czerwoni kończyli bramkami większość ataków pozycyjnych (trener Piotr Przybecki wypróbowywał na środku rozegrania nominalnego lewego rozgrywającego, Piotra Chrapkowskiego), a na bramkę rywali raz za razem sunęły kontrataki. Przewaga naszego zespołu rosła błyskawicznie, aż 10 bramek w tej części gry nasi zawodnicy zdobyli z szybkiego ataku. 8 goli rzucił Michał Daszek.

W drugiej połowie nic się nie zmieniło, poza graczami na wszystkich pozycjach w naszym zespole, trener Przybecki dał sporo pograć tym, którzy ostatnio grali mniej w spotkaniach reprezentacji. Sporo bramek rzucali lewy rozgrywający Paweł Genda oraz biegający do kontrataków skrzydłowy Adrian Nogowski. Cypryjczycy mieli zaś sporo problemów ze zdobywaniem goli (w drugiej połowie rzucili tylko 5), bo bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się Piotr Wyszomirski, który miał aż 71 procent skuteczności. W drugiej połowie nasz zespół rzucił jeszcze o jedną bramkę z kontry więcej, a więc w sumie w tym elemencie pozyskał 21 trafień.

W innym sobotnim meczu, Portugalia wygrała z Kosowem 36:22. W niedzielę o godzinie 19 Polacy zagrają w turnieju o zwycięstwo w turnieju, czyli jedno miejsce w następnej fazie eliminacji. Gospodarzom do awansu wystarczy remis, ponieważ po dwóch kolejkach mają lepszy bilans bramek. Transmisja meczu na TVP Sport.

**

Popek: Najtrudniejsze dla mnie jest żyć normalnie, na przykład siedzieć tutaj trzeźwy**

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Handball Echo Dnia

POLECAMY RÓWNIEŻ:

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Otpo prawdziwe pytania z testu MultiSelect

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

Najlepsza jedenastka jesieni w piłkarskiej ekstraklasie. A w niej dwóch piłkarzy Korony

Piękne piłkarki na pięknych zdjęciach. Wyjątkowa sesja Korony Handball Kielce

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]

Materiał oryginalny: Miażdżące zwycięstwo polskich piłkarzy ręcznych nad Cyprem. W niedzielę gramy decydujący mecz z Portugalią - Echo Dnia Świętokrzyskie