Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miasto Gdańsk przypomina: Przedłuż swojemu dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Kamil Kusier
Kamil Kusier
Karolina Misztal
Nowy rok szkolny w Gdańsku wystartował, warto zatem pamiętać o tym, aby przedłużyć swojemu dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Jak informuje Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, aby skorzystać z ulgi należy to zrobić w dniach między 1 a 30 września 2021 roku.

Z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Gdańsku dzieci i młodzież od 4 do 24 roku życia mogą korzystać od 1 lipca 2018 roku, to właśnie wtedy weszła w życie ustawa do korzystania bez ograniczeń z gdańskich autobusów i tramwajów przez najmłodszych mieszkańców Gdańska.

Przypominamy, ze aby skorzystać ze wspomnianej ulgi należy posiadać ważną Kartę Mieszkańca.

Jak przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny? Jak informuje Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej należy wykonać cztery kroki:

1. Zaloguj się na swoje konto na stronie: Jestem z Gdańska.

Karta Mieszkańca dziecka musi być aktywna, dlatego zanim dodasz pakiet bezpłatnych przejazdów 2021/2022, pamiętaj o dodaniu pakietu mieszkańca 2021.

2. W zakładce Karty i Pakiety kliknij w prostokąt z imieniem osoby, której chcesz przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów.

3. Kliknij w przycisk + Dodaj nowe pakiety.

4. Wybierz:

a) dzieci między 4. a 6. rokiem życia: dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów - pakiet zostanie automatycznie dodany do Karty Mieszkańca dziecka.

- jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola/zerówki, należy przesłać skan zaświadczenia z placówki, do której dziecko uczęszcza lub skan pisemnego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z informacją, do jakiej placówki uczęszcza dziecko wraz odręcznym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego,

b) dzieci 7-letnie: dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów i wybierz, do jakiej placówki uczęszcza dziecko (przedszkole/zerówka lub szkoła).

- jeśli dziecko uczęszcza do szkoły, należy przesłać skan dwóch stron ważnej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2022). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

c) dzieci i młodzież między 8. a 24. rokiem życia: dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów, w polu "Wybierz uprawnienie" zaznacz "Uczeń 2021/2022" i prześlij skan lub zdjęcie dwóch stron uaktualnionej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2022). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

Warto pamiętać, że wniosek o wydanie Karty Mieszkańca, w tym pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży, można również złożyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00). W trakcie wizyty, którą można umówić kilkając tutaj należy posiadać przy sobie legitymację szkolną z pieczątką ważności do 30 września 2022.

Należy również pamiętać, że jazda bez ważnego biletu komunikacją miejską karana jest mandatem, który obecnie wynosi 154 zł. W przypadku braku uiszczenia opłaty w terminie 7 dni od dnia wystawienia, ta wzrasta do 220 zł, czyli o 66 zł. Szczegółowy wykaz opłat dodatkowych w pojazdach ZKM dostępny jest pod tym linkiem.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki