MH Automatyka przegrała z Unią po dogrywce

Przemyslaw Swiderski
Niestety, gdańscy hokeiści doznali kolejnej porażki. W niedzielę przegrali u siebie z Unią Oświęcim po dogrywce 2:3.

W piątek gdańscy hokeiści przegrali na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie aż 1:5. To bolesna porażka, mimo że nasi hokeiści nie byli faworytami w tej konfrontacji. W niedzielę miało być zdecydowanie lepiej. Lepiej było, ale nie zdecydowanie. Co jednak najważniejsze, gdańszczanie zmarnowali dużą szansę na zwycięstwo.

Jeszcze na niespełna 3,5 minuty przed ostatnią syreną w trzeciej tercji, gdańszczanie prowadzili z rywalem 2:1. Niestety, wtedy do akcji przystąpił Radim Haas. Najpierw doprowadził on do dogrywki, a później, w doliczonym czasie gry, poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu MH Automatyka zmierzy się na wyjeździe z Tauronem GKS-em Katowice. Spotkanie to zaplanowano na piątek, 22 września (godz. 18.30).

MH Automatyka - Unia Oświęcim 2:3 (0:0, 2:1, 0:1, d. 0:1)
0:1 Kowalówka (20 min. 36 sek.)
1:1 Dolny (29 min. 19 sek.)
2:1 Bilcik (38 min. 18 sek.)
2:2 Haas (56 min. 32 sek.)
2:3 Haas (61 min. 28 sek.)

MH Automatyka: Gorodecki – Dolny, Bilcik, Steber, Polodna, Skutchan – Lehmann, Wachowski, Vitek, Stasiewicz, Samusienko – Wysocki, Kantor, Strużyk, Pesta, Marzec oraz Maciejewski, Szczerbakow, Różycki, Wrycza.

Unia: Fikrt – A. Kowalówka, Vosatko, Danecek, S. Kowalówka, Riha – Gabryś, Saur, Tabacek, Haas, Piotrowicz – Gębczyk, Malicki, Wanat, Paszek oraz Krzak, Łacheta, Hatłas.