MH Automatyka Gdańsk wymęczyła zwycięstwo na inaugurację sezonu

Na zdjęciu: hokeiści MH Automatyki Gdańsk
Na zdjęciu: hokeiści MH Automatyki Gdańsk Piotrhukalo
Hokeiści MH Automatyki mają za sobą pierwszy mecz ligowy. W środę, przed własną publicznością, z trudem pokonali zespół Kadry PZHL 4:2. Można powiedzieć: pierwsze koty za płoty.

We wtorek, hokeiści Kadry PZHL, dostali tęgie "lanie" od Nesty Mires Toruń, przegrywając batalię aż 1:12. Ci, którzy spodziewali się podobnej kanonady strzeleckiej w Gdańsku również w środę, mogli czuć się nieco rozczarowani. Gospodarze, ku zdziwieniu większości fanów, męczyli się z rywalem niemiłosiernie.

Można powiedzieć, że pojedynek rozpoczął się zgodnie z planem. Już po dziesięciu minutach gdańszczanie, po trafieniach Dmytro Szczerbakowa i Robina Maly'ego, prowadzili z rywalem 2:0. Wydawało się, że za moment worek z bramkami otworzy się na dobre.

Ale fani raczej wprawieni zostali w osłupienie. Już w drugiej tercji zrobiło się 2:2. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Kamil Wałęga, a chwilę potem ten sam zawodnik wykończył skutecznie zabójczą kontrę.

Straty gdańszczanie odrabiać zaczęli dopiero w trzeciej tercji. W 42. minucie prowadzenie dla gospodarzy odzyskał Szymon Marzec, a sześć minut później fani miejscowej drużyny mogli odetchnąć z ulgą, kiedy bramkę na 4:2 zdobył Krzysztof Kantor.

W kolejnej batalii MH Automatyka zmierzy się u siebie z JKH GKS-em Jastrzębie. Spotkanie to zaplanowane zostało na 16 września.

MH Automatyka Gdańsk - PZHL Kadra 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

1:0 Szczerbakow (3 min.)