MH Automatyka Gdańsk wykonała pierwszy krok w kierunku utrzymania

Piotrhukalo
Hokeiści MH Automatyki pokonali w sobotę Anteo Naprzód Janów 4:3. Tym samym w rywalizacji do czterech zwycięstw o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze prowadzą 1:0.

Sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli gdańskich hokeistów. Już w trzeciej minucie, do pustej bramki MH Automatyki, krążek skierował Jiri Charousek. Gospodarze jednak szybko się przebudzili i jeszcze w pierwszych dwudziestu minutach zdobyli trzy bramki. Wydawało się, że sytuacja jest opanowana.

W drugiej odsłonie oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia gola, ale w tym fragmencie raziły nieskutecznością. W trzeciej tercji zrobiło się już nerwowo. Goście w nieco ponad dziesięć minut doprowadzili do wyrównania. W 53. minucie zamieszanie po stronie ekipy przyjezdnych wykorzystał jednak Petr Polodna i to gdańszczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Na niedzielę zaplanowano drugą batalię w walce o utrzymanie w PHL. Pojedynek w Gdańsku rozpocznie się o godz. 17.

MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)

0:1 Jirí Charousek (3 min.)
1:1 Filip Pesta (9)
2:1 Petr Polodna (10)
3:1 Jakub Stasiewicz (14)
3:2 Marcin Jaros (41)
3:3 Marcin Jaros (46)
4:3 Petr Polodna (53)

MH Automatyka: Witkowski, Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski, Rompkowski, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec, Dolny, Leśniak - Vitek, Stasiewicz, Samusienko, Wrycza, Szczerbakow - Różycki, Skutchan

Anteo Naprzód: Speśny, Musioł, K. Charousek - J. Charousek Piper, Kurz - Pohl, Adamus, Zielosko, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra, Kosakowski, Sarna - Gryc, Słodczyk, Rajski; Stokłosa.