MH Automatyka Gdańsk wreszcie zwycięska!

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przerwali serię trzech porażek z rzędu. We wtorek pokonali w hali Olivia Naprzód Janów 6:3.

Na ten moment kibice MH Automatyki musieli trochę poczekać. Wreszcie jednak gdańszczanie się przełamali. Prawdę mówiąc, lepszego rywala do tego znaleźć nie mogli. Ekipa Naprzodu w tym sezonie niczym nie imponuje, podobnie zresztą jak podopieczni trenera Andrieja Kowaliowa.

We wtorkowym meczu gospodarze od początku narzucili rywalowi swój styl gry. Po pierwszej tercji, w której błyszczał Josef Vitek, prowadzili 2:0. Można powiedzieć, że drużyna Kowaliowa miała to spotkanie pod kontrolą. Rywalom pozwoliła co prawda strzelić trzy bramki, ale padały one w momentach, kiedy wynik absolutnie nie był zagrożony.

Kolejny pojedynek gdańszczanie rozegrają 10 października. Zmierzą się wówczas z SMS-em U20 PZHL Katowice, czyli aktualnie ostatnią drużyną w tabeli Polskiej Hokej Ligi (gdańszczanie zajmują przedostatnie miejsce).

MH Automatyka Gdańsk - Naprzód Janów 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

1:0 Vitek (5 min. 48 sek.)
2:0 Vitek (8 min. 18 sek.)
3:0 Stasiewicz (21 min. 8 sek.)
3:1 Adamus (23 min. 42 sek.)
4:1 Stasiewicz (39 min. 58 sek.)
5:1 Stasiewicz (41 min. 27 sek.)
6:1 Polodna (42 min. 49 sek.)