MH Automatyka Gdańsk – Unia Oświęcim. Seria porażek wciąż trwa

AW
MH Automatyka zanotowała serię ośmiu porażek z rzędu
MH Automatyka zanotowała serię ośmiu porażek z rzędu Piotr Hukało
MH Automatyka Gdańsk przegrała z Unią Oświęcim 2:4 (1:2, 0:2, 1:0). Była to ósma porażka z rzędu gdańszczan.

Mecz zaczął się znakomicie dla Automatyki, która już w pierwszej minucie wyszła na prowadzenie po golu Petera Polodny. W dziesiątej minucie, po przejęciu krążka w środkowej strefie, oświęcimianie doprowadzili do remisu za sprawą Andreja Themara. Pod koniec pierwszej tercji Unia wykorzystała grę w przewadze i podwyższyła prowadzenie po bramce Dariusza Gruszki.

W drugiej tercji Unia bardzo dużo strzelała i grając prosty hokej, zdobyła dwie bramki, które strzelali Dariusz Wanat i Andrej Themar. W trzeciej części gry gola dla Automatyki strzelił jeszcze Kamil Dolny, lecz to było za mało na pokonanie drużyny gości.

Automatyka Gdańsk – Unia Oświęcim 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Bramki: 1:0 Polodna (Steber, Danieluk) 1, 1:1 Themar (Vehmanen, Kiiholma) 10, 1:2 Gruszka (Jeżek, S. Kowalówka) 18, 1:3 Wanat (Adamus, Saur) 28, 1:4 Themar (Vehmanen) 35, 2:4 Tieslukiewicz (Vitek) 60.

Automatyka: Carigorodcew – Maly, Chalopua; Danieluk, Polodna, Steber – Aleksiuk, Dolny; Marzec, Rożkow, Vitek – Pastryk, Kantor; Stasiewicz, Pesta, Strużyk – Tieslukiewicz, Lehman; Smal, Wróbel, Rompkowski.

Unia: Fikrt– Saur, Vehmanen; Themar, Kiiholma, Tabaczek - Jeżek, Bezuszka; Kowalówka, Daneczek, Gruszka – Gabryś, A. Kowalówka; Piotrowicz, Wanat, Malicki – Adamus, Paszek.

Robert Lewandowski po meczu Polska - Czechy: Mamy mało czasu, ale musimy być cierpliwi