MH Automatyka Gdańsk nadal skuteczna poza domem

Piotrhukalo
Hokeiści MH Automatyki pokonali w niedzielę na wyjeździe zespół Anteo Naprzodu Janów 3:2. To szósta wygrana z rzędu zawodników znad morza w rozgrywkach ligowych.

Ten mecz nie układał się jednak od początku po myśli gdańszczan, którzy po pierwszej tercji przegrywali z rywalem już 0:2. W drugiej odsłonie sygnał go ataku w szeregach gościł dał Josef Vitek, który w 24. minucie zdobył bramkę kontaktową. A dwie minuty później, za sprawą Dawida Maciejewskiego, był już remis.

W trzeciej tercji gdańszczanie poszli za ciosem. Na trzy minuty przed ostatnią syreną tego spotkania decydujący cios zadał rywalom Filip Pesta, który popisał się skuteczną dobitką po własnym strzale.

Teraz hokeistów w lidze czeka przerwa ze względu na zgrupowanie reprezentacji. Kolejne spotkanie gdańszczanie rozegrają 19 listopada w Krakowie, gdzie zmierzą się z zespołem Cracovii (godz. 18.30).

Anteo Naprzód Janów – MH Automatyka Gdańsk 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
1:0 Marcin Horzelski – Marek Indra (11 min)
2:0 Marek Indra (15)
2:1 Josef Vitek (24)
2:2 Dawid Maciejewski (27)
2:3 Filip Pesta (57)

Anteo Naprzód: Elżbieciak; Musioł, Charousek - Seda, Słodczyk, Adamus; Horzelski, Parizek - Jaros, Stachura, Indra; Kosakowski, Zielosko - Rajski, Pohl, Stokłosa; Kapłon, Sarna - Skrodziuk, Piper, Sroka

MH Automatyka: Witkowski; Bilcik, Maciejewski - Steber, Polodna, Vitek; Lehmann, Wachowski - Samusienko, Stasiewicz, Skutchan; Dolny, Wysocki - Strużyk, Pesta, Marzec; Gierasimienko, Wrycza - Rompkowski, Różycki, Szczerbakow.

Adam Nawałka: Wierzę, że sprawdzą się zawodnicy, którzy na zgrupowaniu będą dopiero pierwszy raz