Męskie granie w Gdyni. Polskie gwiazdy i niespodzianki na...

  Męskie granie w Gdyni. Polskie gwiazdy i niespodzianki na scenie [zdjęcia]

  Justyna Degórska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Męskie Granie 2018 w Gdyni przeszło do historii. Było wielkie widowisko na scenie, które zapewniła stawka wybitnych artystów. Wydarzenie tradycyjnie
  1/26

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©D.Kramski/materiały prasowe

  Pogoda okazała się niezbyt łaskawa dla uczestników Męskiego Grania 2018, które odbyło się w Parku Kolibki. Deszcz, choć dość intensywny, był jednak tylko chwilowy i nie przeszkodził w odbiorze muzyki w wykonaniu polskich artystów.
  I tak na gdyńskiej scenie zagrali m.in. Organek, Krzysztof Zalewski i Kasia Nosowska. W finale pojawili się też goście specjalni - Brodka oraz … Marcin Dorociński. Muzyczne popisy zakończyły się sporo po północy. Zobacz galerię

  Dwie sceny rozstawione w zielonej przestrzeni gdyńskiego parku, najgorętsze nazwiska najlepszych polskich artystów, smaczne przekąski w strefie gastronomicznej oraz wygodne leżaki.
  Czy jest coś, czego podczas koncertu można chcieć więcej? Być może tylko braku deszczu, ale i tak po muzycznych wrażeniach z wczorajszego wieczoru, zapewne niewiele osób pamięta już o mokrych włosach, czy butach.

  W tym roku na mniejszej scenie Męskiego Grania nie zabrakło mocnych, elektrycznych brzmień, muzyki disco, soft-rocka czy funku. Momentami było też całkiem poetycko. Przed trójmiejską publicznością zaprezentowali się m.in. Leski, New People, Sonar, Jarecki i Błażej Król. Warto nadmienić, że niektórzy z tych artystów to debiutanci na trasie Męskiego Grania.

  Z kolei na dużej scenie zagrały prawdziwe gwiazdy współczesnej, polskiej muzyki. Na początku swoje umiejętności pokazał Ralph Kamiński. Artysta tworzy autorskie melodie, nawiązujące stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej. Następnie na scenę wkroczyło dwóch specjalistów od elektronicznych brzmień – A_GIM i Wojtek Urbański. Na potrzeby tegorocznej edycji przygotowali oni projekt specjalny – Tribute to Lech Janerka. W jego ramach muzycy podjęli próbę transkrypcji twórczości jednej z legend polskiego rocka na współczesny język technologii. Podczas koncertu towarzyszyli im fantastyczni goście, m.in. Błażej Król, Michał Wiraszko, Jagoda Kudlińska, Tomasz Organek i Brodka. Za każdym razem, gdy na scenie pojawiał się nowy gość, publiczność szalała i dawała się zaskakiwać zupełnie nowym, nieoczekiwanym aranżacjom znanych utworów.

  Chwilę później, estradę przejął Lech Janerka, a następnie liryczny Kortez i mocny w brzmieniach Ørganek. Ten ostatni zaprosił do współpracy Grzegorza Kaźmierczaka, lidera zespołu Variété. Podczas występu muzycy nie zapomnieli, by przywołać nazwisko Tomasza Stańko, zmarłego w lipcu tego roku, wybitnego trębacza jazzowego.

  Jednym z kobiecych akcentów gdyńskiego Męskiego Grania 2018 była Katarzyna Nosowska, która zaprezentowała się w bardziej elektronicznej odsłonie. W czasie sobotniego koncertu fani piosenkarki mieli wyjątkową okazję usłyszeć utwory, które zostaną wydane na płycie dopiero jesienią.

  Świetny kontakt z widownią podczas swojego występu miał Krzysztof Zalewski. Wokalista rozśpiewał i roztańczył całą publiczność, zgromadzoną w Parku Kolibki. Artysta zagrał swoje największe przeboje m.in. „Miłość, miłość”, „Luka” i „Na drugi brzeg”.

  Prawdziwą "kropką nad i” Męskiego Grania 2018 w Gdyni był wielki finał, czyli wspólny koncert Korteza, Krzysztofa Zalewskiego oraz Dawida Podsiadło. Muzycy rozpoczęli i zakończyli spotkanie z fanami piosenką „Początek”. Zaśpiewali też kilka innych polskich, dobrze znanych publice utworów, a do współpracy zaprosili m.in. Brodkę. Artystka, w hołdzie niedawno zmarłej Korze, zaśpiewała piosenkę „Szare miraże”. Na scenie pojawił się też Marcin Dorociński, który przy wsparciu męskich wokalistów zaśpiewał utwór Skubasa „Nie mam dla ciebie miłości”.

  - Wszystkie występy były niesamowite, ale wielki finał po prostu przerósł moje oczekiwania - mówiła po koncercie Agnieszka z Gdańska. - Muzycy byli świetni, grali genialne, polskie kawałki do tańczenia, ale też piękne, wzruszające piosenki. Kortez, który zaśpiewał utwór „Ostatni” po prostu poruszył moje serce. Tak samo zresztą, jak śpiewający Marcin Dorociński, którego talentu jestem wielką fanką.

  Męskie Granie, które odbyło się w sobotni wieczór 11 sierpnia, a którego sponsorem jest marka Żywiec, to bez wątpienia jedna z najlepszych cyklicznych imprez muzycznych, jakie odbywają się w Polsce. Co roku bilety na koncerty są wykupywane w zaledwie kilka minut od rozpoczęcia sprzedaży. Każdemu z nich towarzyszy szalejący tłum, zapierające dech wizualizacje i wyjątkowi artyści. Po widowisku w Gdyni kolejne koncerty odbędą się 18 sierpnia w Warszawie i 25 sierpnia w Żywcu.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo