Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 22godz.
  • 59min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Memy o Ardanowskim rozgrzały internet. "Po lekcjach chodziliśmy na truskawki". Minister rolnictwa przeprosił nauczycieli

TK
Nauczyciele będą zbierać truskawki? Na taki pomysł wpadł minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a mówił o nim na antenie radia RMF FM. W swoim apelu zachęcał nauczycieli i bezrobotnych, by wparli swoimi siłami rolników. Co na to nauczyciele? Szef ZNP Sławomir Broniarz wypowiedź ministra ocenił jako "głupią" i "arogancką", natomiast internauci, jak zwykle, stworzyli memy. Zobacz najlepsze w galerii zdjęć. Kliknij następne >>>
Nauczyciele będą zbierać truskawki? Na taki pomysł wpadł minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a mówił o nim na antenie radia RMF FM. W swoim apelu zachęcał nauczycieli i bezrobotnych, by wparli swoimi siłami rolników, którzy znajdują się w trudnej sytuacji m.in. ze względu na brak rąk do pracy. Co na to nauczyciele? Szef ZNP Sławomir Broniarz wypowiedź ministra ocenił jako "głupią" i "arogancką", natomiast internauci, jak zwykle, stworzyli memy. Zobacz najlepsze w galerii zdjęć.

Nauczyciele pójdą w truskawki? Ardanowski radzi, a w internecie MEMY

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wywołał burzę swoją wypowiedzią o tym, że nauczyciele mogliby się zaangażować w pomoc rolnikom przy zbiorach. Taką poradę Ardanowski wystosował na antenie radia RMF FM.

NAUCZYCIELE PÓJDĄ W TRUSKAWKI?
ZOBACZ MEMY W GALERII ZDJĘĆ

Szef resortu rolnictwa zachęcał, by nauczyciele, którzy nie będą pracować przez "kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników" na przykład przy zbiorze truskawek.

Ardanowski odpowiadał również na pytania, dlaczego pracownicy sezonowi mogą liczyć na bezpłatne testy na koronawirusa, a nauczyciele nie. Minister tłumaczył, że "pracownicy sezonowi przyjeżdżają też po to, by nauczyciele mieli co jeść", a zbiory w Polsce częściowo uzależnione są od siły roboczej.

Internet się śmieje

Taka wypowiedź nie spodobała się nauczycielom, a Sławomir Broniarz, szef ZNP, określił ją jako:

  • głupią,
  • arogancką.

Do wypowiedzi ministra odniósł się również premier Mateusz Morawiecki, który określił ją jako "niefortunną", a nauczycielom podziękował za ciężką pracę.

Zobacz również nowe MEMY o TVP, która ogłosiła zwycięstwo nad koronawirusem

Polska wygrywa z koronawirusem - mówią Wiadomości TVP, a int...

Ardanowski przeprasza nauczycieli w liście otwartym do ZNP

Ardanowski wystosował list otwarty do szefa ZNP za pośrednictwem strony resortu rolnictwa.

Czy prośba o pomoc rolnikom, produkującym żywność dla całego społeczeństwa, by ci, którzy dysponują wolnym czasem, czy to w czasie urlopu, czy wakacji, jest uwłaczająca dla kogokolwiek, w tym dla nauczycieli? - broni się szef resortu rolnictwa.

W oświadczeniu znalazło się jednak miejsce na przeprosiny.

Jeżeli ktoś, wbrew moim intencjom, uznał zachętę do pomocy rolnikom za sformułowanie niezręczne, niestosowne, czy wręcz obraźliwe, to serdecznie go przepraszam. - pisze szef resortu rolnictwa w liście otwartym do ZNP.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Materiał oryginalny: Memy o Ardanowskim rozgrzały internet. "Po lekcjach chodziliśmy na truskawki". Minister rolnictwa przeprosił nauczycieli - Dziennik Zachodni

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

w︆ww︆︆.︆︆kk︆iss︆.︆︆c︆lub - niеsamowity sеrwis rаndkоwy dla dorosłych, którzy chcą znaleźć pаrtnerа dо seksu

G
Gość

Przed chwilą wróciłem z zakupów. W Bytomiu polskie truskawki 14,50 zł

Dodaj ogłoszenie