Memoriał Janusza Sidły w dobrej obsadzie

    Memoriał Janusza Sidły w dobrej obsadzie

    Adam Suska

    Dziennik Bałtycki

    Aktualizacja:

    Dziennik Bałtycki

    Pożegnaniem sześciu sopockich olimpijczyków, którzy reprezentować będą nasz kraj na igrzyskach w Pekinie rozpocznie się w niedzielę o godz. 17 na stadionie przy ul. Wybickiego międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły.
    Dla prawie 20 polskich olimpijczyków oraz kilku zawodników z innych krajów będzie to już ostatni sprawdzian przed wylotem do stolicy Chin. Nadmorski kurort wsparł zawody kwotą 60 tys. zł.

    - Polityka miasta zmierza w kierunku ograniczenia ilościowej pomocy finansowej organizatorom imprez - powiedziała nam Magdalena Jachim. - Miasto będzie wspierało mniej imprez, ale będzie to pomoc znacząca - dodała rzecznik prasowy sopockiego magistratu.

    - Podczas mityngu kibice zobaczą w akcji całą czwórkę lekkoatletów SKLA, która wybiera się do Pekinu - powiedział dyrektor sopockiego klubu Jerzy Smolarek.

    Łukasz Chyła pobiegnie na 100 m, Marta Jeschke na dystansie dwa razy dłuższym, Anna Rogowska w konkursie tyczkarek spróbuje złamać nie osiągalną dla nie w tym roku barierę 4,70, a oszczepniczka Urszula Piwnicka w konkursie z Barbarą Madejczyk będzie chciała udowodnić, że tytuł mistrzyni Polski zdobyła nie przypadkowo.

    Oprócz konkurencji rzutowych - oszczepu i dysku, w których wystartuje szóstka polskich olimpijczyków oraz bardzo dobry niemiecki zawodnik Christian Nicolay - bardzo ciekawie zapowiada się też męski bieg na 800 m. Dla Bartosza Nowickiego będzie to bieg ostatniej szansy na dołączenie do olimpijskiej reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Musi jednak w Sopocie uzyskać wynik minimum 1.46,00.

    Silnie obsadzony będzie również męski bieg na 3000 m. Będący w bardzo dobrej formie Łukasz Parszczyński zapowiada pokonanie trzech Kenijczyków i wynik poniżej ośmiu minut.

    Wstęp na zawody obejmujące 16 konkurencji jest wolny, a ich zakończenie planowane jest na godz. 19.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1. Aluron Virtu Warta Zawiercie 0 0 0:0 0:0
    2. Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0:0 0:0
    3. Cerrad Czarni Radom 0 0 0:0 0:0
    4. Chemik Bydgoszcz 0 0 0:0 0:0
    5. Cuprum Lubin 0 0 0:0 0:0
    6. GKS Katowice 0 0 0:0 0:0
    7. Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0:0 0:0
    8. Jastrzębski Węgiel 0 0 0:0 0:0
    9. MKS Będzin 0 0 0:0 0:0
    10. ONICO Warszawa 0 0 0:0 0:0
    11. PGE Skra Bełchatów 0 0 0:0 0:0
    12. Stocznia Szczecin 0 0 0:0 0:0
    13. Trefl Gdańsk 0 0 0:0 0:0
    14. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0:0 0:0