MegaMisja zmieniła już oblicze setek szkół

Leszek RudzińskiZaktualizowano 
Leszek Rudziński
Już od samego rana przed warszawskim hotelem Lord ustawiła się długa kolejka wychowawców szkół podstawowych, którzy przyjechali w poniedziałek do stolicy z całej Polski.

MegaMisja to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Jego celem jest przygotowanie dzieci w wieku 6–10 lat do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych. Oferta objęła do tej pory 300 świetlic.

Zlot otworzyła prezes Fundacji Orange Ewa Krupa, która sama jako rodzic stosuje się do wartości przekazywanych w MegaMisji. – Mój syn, zanim poszedł do szkoły, nauczył się bardzo dobrze liczyć dzięki pewnej aplikacji. Gdy trafił do pierwszej klasy, poszedł na kółko matematyczne, na które chodzi do dziś. Ponadto niedawno znalazłam aplikację, dzięki której można dzieci mobilizować do wykonywania różnych żmudnych obowiązków domowych – mówiła Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) szefowa fundacji.
Honorową ambasadorką MegaMisji jest aktorka filmowa i teatralna Magdalena Kumorek, której w poniedziałek nie mogło zabraknąć. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem Zlotu wychowawcy chętnie robili sobie zdjęcia z gwiazdą. – Sama jestem mamą do kwadratu i wiem, że pytania: „Jak wprowadzać dzieci w internet i nowe technologie”, pojawiają się u każdej mamy, prędzej czy później – mówiła aktorka w rozmowie z AIP.

Fundacja Orange nadal zamierza rozwijać program MegaMisja, o czym przekonywała jego koordynatorka Łucja Kornaszewska-Antoniuk. – Chcemy objąć MegaMisją jeszcze większą liczbę szkół. W maju następnego roku planujemy kolejny nabór do programu. Poza tym chcielibyśmy włączyć w MegaMisję elementy programowania i mamy nadzieję, że uda się to nam w ciągu kilku miesięcy –mówiła AIP Kornaszewska-Antoniuk.

Podczas poniedziałkowej debaty swoje doświadczenia związane z nauką korzystania z internetu przez najmłodszych przedstawiły dr hab. Grażyna Gajewska z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Alina Tukaj – wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 257 w Warszawie – oraz osoby związane bezpośrednio z programem: Ewa Krupa i Magdalena Kumorek. Nie zabrakło także przedstawiciela Ministerstwa Cyfryzacji, które reprezentował Piotr Woźniak.

Wideo

Materiał oryginalny: MegaMisja zmieniła już oblicze setek szkół - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie