Mecz piłkarski w Dzierzgoniu przerwany przez lądowanie śmigłowca ratowniczego

Piotr Piesik
Robert Kaczmarkiewicz
Niecodzienna sytuacja w Dzierzgoniu. Mecz piłkarski został przerwany w ostatnich minutach gry z powodu lądowania śmigłowca ratowniczego. Maszyna zabrała do szpitala mężczyznę w stanie zagrażającym życiu.

Mecz piłkarski 1. kolejki V ligi pomiędzy Powiślem Dzierzgoń a Victorią Kaliska został przerwany w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry - ta niecodzienna sytuacja wynikła z powodu lądowania na płycie boiska śmigłowca ratowniczego. Maszyna zabrała do szpitala mężczyznę w stanie zagrażającym życiu.

Boisko przy ul. Krzywej w Dzierzgoniu jest wyznaczone jako lądowisko śmigłowców ratowniczych w podobnych przypadkach. Oczywiście w razie wypadku "w terenie" pilot podejmuje decyzję o lądowaniu w najbliższym bezpiecznym miejscu. W tej sytuacji konieczne było przerwanie meczu, a że stało się to praktycznie w ostatniej minucie, arbiter zdecydował o niewznawianiu gry po odlocie maszyny.

Płytę boiska sprawdzili strażacy, którzy zabezpieczali procedurę lądowania i startu śmigłowca. Maszyna zabrała 37-letniego mężczyznę do szpitala.

Piłkarze Powiśla Dzierzgoń pokonali Victorię Kaliska 2:0 po bramkach Mateusza Przybylskiego i Macieja Pietrzyka. Dodajmy, że druga drużyna z powiatu sztumskiego - Olimpia Sztum przegrała na wyjeździe z Tęczą Brusy 2:4.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe