Filip Stanisławski/PAP
swiatkoni.pl
Veronica Pawluk na D'Artagnanie 187 zdobyła w Strzegomiu brązowy medal w ujeżdżeniu w konkursie freestyle z muzyką jeździeckich mistrzostw Europy w konkurencji kuców, koni o wzroście do 149 cm. Polce brązowy medal zapewnił wynik 77,490 procent.

Złoty medal wywalczyła Niemka Mia Allegra Lohe na klaczy Tovdals Golden Future Imperial - 80,355, a srebrny Holenderka Maddy Dijkshoorn na Boogie De L'Aube - 77,795.

W rywalizacji drużynowej Polska sklasyfikowana została na ósmym miejscu w stawce 16 startujących.

Poprzednio Pawluk zajęła ósme miejsce w ujeżdżeniu w konkursie indywidualnym. Polka uzyskała wynik 73,708 procent. Triumfowała Niemka Lilly Marie Collin na Cosmo Callidus NRW - 77,865 proc., wyprzedzając rodaczki Mię Allegra Lohe na Tovdals Golden Future Imperial - 76,243 oraz Julie Sofie Schmitz-Heinen na Carleo Go - 75,460 proc.

W Strzegomiu, w mistrzostwach w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody oraz we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego zaprezentowało się 159 zawodniczek i zawodników z 19 krajów.

Gospodarze startowali jedynie w ujeżdżeniu.