ME 2016. Polska - Białoruś [RELACJA NA ŻYWO, LIVE]

Patryk Kurkowski
Anna Kaczmarz/ Polska Press
Reprezentacja Polski do meczu z Białorusią przystąpi z nożem na gardle. Biało-czerwoni wyczerpali już margines błędu, wskutek czego nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę na Euro 2016. Polacy muszą wygrać z Białorusią, żeby zachować szanse na awans do półfinału mistrzostw Europy. Początek meczu Polska - Białoruś o godz. 20.30. Relacja na żywo w serwisie dziennikbaltycki.pl.

ODŚWIEŻ STRONĘ - KLIKNIJ TUTAJ

Polska">Polska
32
Białoruś">Białoruś
27

Polacy wygrali i zwiększyli swoje szanse na awans do półfinału. Sprawdź, jak wygląda ich sytuacja w grupie 1.

[b]POLSKA - BIAŁORUŚ. JAK WYGLĄDA SYTUACJA POLAKÓW?

KONIEC MECZU.

Ostatnia minuta spotkania!

Jurynok pokonał Wyszomirskiego, ale udało nam się odpowiedzieć.

Bielecki skutecznie i Polacy wreszcie się przełamali.

Karalek zdobył gola dla gości i topnieje nasza przewaga. Białorusini zdobyli już trzy bramki z rzędu!

Chadkiewiecz trafił i Białorusini zmniejszają straty do 7 trafień.

Szyłowicz wykluczony na dwie minuty.

Przed chwilą świetnie interweniował Wyszomirski.

Jeszcze nieco ponad 10 minut do zakończenia meczu. Tutaj już chyba nic dramatycznego się nie wydarzy.

Po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzimy różnicą aż 10 bramek![/b]

I jak na przekór... Puchowski skutecznie, ale po chwili odpowiedzieli Polacy.

Goście wydają się być bezradni. W tym meczu o zwycięstwo raczej już nie powalczą, chociaż...

Kapitalne interwencje Szmala, który zatrzymał Kuleszę i Puchowskiego!

Wiśniewski i Szyba zdobyli kolejne gole dla Polski.

40 minuta meczu. Jesteśmy coraz bliżej upragnionego zwycięstwa. Białorusini póki co nam nie zagrają.

Kulesz sprawia naszej drużynie sporo problemów, ale na szczęście nasza gra w ataku nie wygląda najgorzej. Utrzymujemy Białorusinów na dystans.

Sałdacenka obronił karnego, którego wykonywał Bielecki. Na dodatek Białorusini odpowiedzieli trafieniem. Kulesz skutecznie.

No i wykrakaliśmy. Przełamanie gości. Trafił Kulesz.

To już piąta minuta drugiej połowy. Białorusini nadal bez trafienia.

Goście zdezorientowani. Jurecki trafił i mamy już 8 goli przewagi!

Świetna zespołowa akcja biało-czerwonych, wykończona przez Wiśniewskiego.

ROZPOCZĘŁA SIĘ DRUGA POŁOWA MECZU!

Już niebawem startujemy z drugą połową spotkania.

Mamy już zdjęcia z meczu Polska - Białoruś. Galeria jest całkiem bogata, więc zachęcamy do przejrzenia fotografii

Jaki przewidujecie scenariusz na drugą połowę? Będzie dreszczowiec czy też może Polacy pewnie pokonają Białoruś?

W przypadku zwycięstwa Polacy dogonią Francuzów i znajdują się tylko punkt za Norwegią. Te drużyny czeka jeszcze bezpośrednie starcie, więc biało-czerwoni mają szanse nawet na zajęcie pierwszego miejsca w grupie 1.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLACY PROWADZĄ DO PRZERWY I SĄ NA NAJLEPSZEJ DRODZE DO ZWYCIĘSTWA. BIAŁORUSINI NA POCZĄTKU STAWIALI OPÓR, ALE POTEM NIE POTRAFILI JUŻ ZATRZYMAĆ BIAŁO-CZERWONYCH

To już ostatnie sekundy pierwszej połowy. Jest kapitalnie. Powoli zanosi się na nokaut!

Baranow trafił ze skrzydła, ale biało-czerwoni odpowiedzieli i mamy 6 trafień przewagi!

Czyżby dziś bez zawału? Polacy przeważają, grają znacznie lepiej i coraz wyraźniej prowadzą w tym meczu.

KAPITALNA GRA POLAKÓW! NAJPIERW GRABARCZYK, A PO CHWILI TRAFIENIE DOŁOŻYŁ JESZCZE SYPRZAK!

Jeszcze 8 minut do końca pierwszej połowy. Jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej! Ciśniemy panowie, ciśniemy!

Chrapkowski skutecznie i utrzymujemy przewagę.

Fragment znakomitej gry biało-czerwonych! Już 18 minuta meczu, a my odskoczyliśmy na 3 bramki! Dwa gole Michała Jureckiego.

Ależ ten Szyba dzisiaj gra. Ma już na swoim koncie trzy trafienia!

Sporo się dzieje na parkiecie. Polacy grają naprawdę przyzwoicie w ataku, trafiają nawet trudniejsze rzuty, ale Białorusini się trzymają, mimo że nie ma na boisku Rutenki, który jest opatrywany przez lekarza.

Było już całkiem dobrze, ale Białorusini trafili do bramki Szmala i znowu jest remis.

Bardzo skuteczni w tych pierwszych minutach są Daszek i Szyba. Polacy powoli odskakują. Przyda się poprawić obronę, która nie była naszą mocną stroną w meczu z Norwegią.

To już ósma minuta spotkania. Oba zespoły dość skuteczne do tej pory, ale na prowadzeniu znajdują się biało-czerwoni.

Białorusini nie odpuszczają i po raz kolejny doprowadzili do wyrównania.

Daszek z prawego skrzydła i znowu celnie!

2:1 Szyba skutecznie i wychodzimy na prowadzenie. Dobrze panowie, tak trzymać!

1:1 Trafienie Michała Daszka!

0:1 Niezbyt udany początek Polaków. Najpierw strata piłki, a potem trafienie rywali.

Wystartowali!

Za nami hymn Polski. Aż przeszły nas ciarki. Do boju biało-czerwoni! Musimy to wygrać!

Obie drużyny już na parkiecie. Przed nami hymny obu państw i startujemy!

6. Białoruś 3 0 71-90

W pierwszym poniedziałkowym starciu w naszej grupie Macedonia zremisowała z Norwegią 31:31.

Powoli rozpoczynamy naszą relację na żywo z meczu Polska - Białoruś. Nasz zespół jest zdecydowanym faworytem tego starcia i innego scenariusza niż zwycięstwo nie bierzemy pod uwagę.

Reprezentacja Polski fantastycznie spisała się w pierwszej fazie grupowej. Podopieczni Michaela Bieglera wygrali wszystkie trzy mecze, w tym również z mistrzami świata Francuzami. Dzięki temu biało-czerwoni awansowali z kompletem zwycięstw do drugiej fazy grupowej. Wydawało się, że nasz zespół jest w znakomitej sytuacji i ma ogromne szanse na wejście do półfinału, ale dość szybko Polacy przekonali się, że czeka ich trudna droga.

W pierwszym starciu biało-czerwoni przegrali niespodziewanie z Norwegią, która jako jedyna pozostaje niepokonana w grupie 1. Póki co na czele znajdują się Francuzi, ale oni rozegrali o jeden mecz więcej od Polski i Norwegii. Niemniej gracze Bieglera nie mogą już sobie pozwolić na wpadkę. Tylko dwa zwycięstwa zagwarantują naszej drużynie awans do półfinału Euro 2016.

W poniedziałek Polska zmierzy się z Białorusią. Goście są uznawani za najsłabszą drużynę w grupie. Właściwie mało kto bierze ich na tym etapie poważnie. Zresztą już przez pierwszą fazę grupową przebrnęli z ogromnym trudem, wygrywając jedną bramką z Islandią.

Na dodatek na korzyść reprezentacji Polski przemawia bilans ostatnich meczów. Biało-czerwoni wygrali cztery z ostatnich pięciu bezpośrednich starć. Dodajmy jednak, że nie zawsze było łatwo o zwycięstwo.