ME 2013 siatkarzy. Todor Aleksijew: Polacy w pierwszych setach mieli szczęście

24.09.2013 gdansk..mistrzostwa europy cev 2013..w pilce siatkowej mezczyzn....hala ergo arena..spotkanie: polska - bulgaria......fot. karolina misztal..dziennik baltycki Fot. Karolina Misztal
Polacy w meczu barażowym prowadzili z Bułgarami 2:0, jednak ostatecznie przegrali pojedynek 2:3. Zdaniem jednego z liderów naszego wtorkowego pogromcy - Todora Aleksijewa, jego zespół od samego początku grał solidnie.

- Moim zdaniem, wcale nie graliśmy źle w pierwszych dwóch setach. Polacy po prostu mieli więcej szczęścia, bo przecież przegraliśmy po wyrównanej walce. W tym meczu pokazaliśmy, co potrafi kolektyw - powiedział zadowolony Todor Aleksijew.

Gra Polaków natomiast od drugiego seta totalnie się posypała. Tie-break zdominowała mordercza walka. Ostatecznie, szczęście tym razem było po stronie Bułgarów.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

- W tie-breaku o wyniku zadecydowały drobne elementy. Równie dobrze to my mogliśmy przegrać ten pojedynek - ocenił Aleksijew.

Już dziś Bułgarzy zagrają z Niemcami w ćwierćfinale w Ergo Arenie. Będzie to drugie starcie tych zespołów na polsko-duńskim turnieju. Pierwsze padło łupem naszych zachodnich sąsiadów.

- Owszem, w fazie grupowej nie daliśmy rady pokonać Niemców. Teraz jednak to będzie zupełnie inny mecz, mając na uwadze przede wszystkim jego stawkę. Zrobimy wszystko, by trafić do ćwierćfinału - zapewnił Aleksijew.

Początek meczu Bułgaria - Niemcy już dziś o godz. 20.00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.