ME 2013 siatkarzy. Obrońcy tytułu już w półfinale. Włosi pokonali Finów po zaciętym boju [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Włoch w czterech setach rozprawiła się z ambitnie walczącą ekipą Finlandii. Tym samym ekipa Mauro Berutto zameldowała się w półfinale rozgrywek. W najlepszej czwórce zameldowali się też obrońcy tytułu - Serbowie.

Mimo że Włosi wygrali z Finami pewnie, bo 3:1, to jednak w żadnej partii nie osiągnęli wyraźnej przewagi. Skandynawowie nie mieli jednak tego dnia szczęścia. Doświadczeni rywale potrafili bowiem doskonale rozgrywać piłkę w końcówkach setów i dzięki temu ostatecznie mogli się cieszyć z awansu do półfinału, w którym zmierzą się z Bułgarią.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Łatwej przeprawy nie mieli też Serbowie, którym w półfinale przyszło mierzyć się z Belgią. W pierwszym secie tego spotkania wszystko układało się po myśli obrońców tytułu. Później jednak Belgowie wzięli się za odrabianie strat. W drugim secie doprowadzili do remisu. Skrzydła podcięła im jednak trzecia odsłona, przegrana na przewagi do 28.

- Po raz kolejny na tym turnieju pokazaliśmy serce do walki. W drugim secie popełnialiśmy głupie błędy, ale przełomowa okazała się trzecia partia meczu - powiedział dobrze znany z występów na polskich parkietach Aleksandar Atanasijević.

W półfinale Serbowie zagrają z aktualnymi mistrzami olimpijskimi - Rosjanami.

Włochy - Finlandia 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:22)

Serbia - Belgia 3:1 (25:22, 22:25, 30:28, 25:18)