Matura wypadła nieco lepiej niż w minionym roku

Maciej WajerZaktualizowano 
77 procent maturzystów z powiatu kościerskiego zdało pomyślnie egzamin. Ten wynik jest nieco lepszy, aniżeli w ubiegłym roku.

W maju tego roku do egzaminu maturalnego przystąpiło w powiecie kościerskim ponad 470 uczniów. Jak wynika ze wstępnych opracowań Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, prawie 360 z nich znalazło się w gronie szczęśliwców, ponieważ maturę zaliczyło, i mogą teraz myśleć o studiach. Pod względem zdawalności, wyniki naszych uczniów sytuują nasz powiat w skali wojewódzkiej w pierwszej dziesiątce. Dokładnie, z wynikiem 77 procent, znaleźliśmy się na ósmym miejscu w pomorskiem wśród 20 powiatów i miast.

Najlepszy wynik nasi maturzyści uzyskali z j. polskiego na poziomie podstawowym. Ten egzamin zaliczyło 468 uczniów. Średni wynik, jaki uzyskali to 57 proc. Zdecydowanie gorzej było w przypadku matematyki, którą pozytywnie zaliczyło 386 uczniów. W tym przypadku średni wynik osiągnął 53 proc. Maturę z języka angielskiego wybrało 397 uczniów, spośród których 358 napisało ją pozytywnie. W przypadku języka angielskiego średni wynik uczniów ukształtował się na poziomie 62 procent. Zdecydowanie mniej młodych ludzi zdecydowało się na maturę z języka niemieckiego. Takich osób było 76. Zdali ją prawie wszyscy, oprócz jednej osoby. Średni wynik z języka niemieckiego był lepszy od j. angielskiego i wyniósł 68 proc.

Warto na koniec dodać, że jeśli chodzi o maturę rozszerzoną, to największa liczba uczniów wybrała geografię oraz język angielski. Średni wynik uzyskiwany przez młodzież w przypadku geografii wyniósł 32 procent. Natomiast z języka angielskiego było to 44 procent. Niestety, najgorzej wypadła matura z wiedzy o społeczeństwie. Ten przedmiot wybrało tylko 38 osób, ale wynik jaki uzyskały to zaledwie 17 procent. A

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie