MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura poprawkowa 2022: język angielski. Zobacz arkusz CKE i dowiedz się, gdzie sprawdzić wyniki

Barbara Wesoła
Matura poprawkowa 2022 z języka angielskiego odbyła się dzisiaj o godzinie 9.00. Maturzyści, którzy zdawali matematykę i język polski w sesji poprawkowej, również o 9.00 zasiedli nad arkuszami. Poprawkę mogli pisać ci maturzyści, którzy w maju na maturze zdobyli mniej niż 30 proc. na jednym z egzaminów obowiązkowych (matematyka, polski lub angielski). Najwięcej osób przystąpiło do poprawki z matematyki. W tym materiale sprawdzisz natomiast, jak wyglądała matura poprawkowa 2022 z języka angielskiego. Zapoznaj się z arkuszem CKE i sprawdź, gdzie i kiedy opublikowane zostaną wyniki matury poprawkowej 2022.

Spis treści

Matura poprawkowa 2022: język angielski. Jak wyglądał egzamin? Zobacz arkusz CKE

Matura z języka angielskiego na sesji poprawkowej nie różni się w wymaganiach od tej, którą maturzyści pisali w maju. Zdających obowiązuje pisemna wersja egzaminu.

Na egzamin maturalny poprawkowy z języka angielskiego na poziomie podstawowym przewidziano 120 minut. Przez dwie godziny uczniowie wykonują zadania dotyczące:

  • rozumienia ze słuchu – 30 proc.
  • rozumienia tekstów pisanych – 30 proc.
  • znajomości środków językowych – 20 proc.
  • napisania dłuższej wypowiedzi pisemnej – 20 proc.

Za prawidłowo rozwiązany test można łącznie otrzymać 50 punktów. 40 za zadania zamknięte, a 10 za otwarte. Poziom egzaminu maturalnego z języka obcego określa się jako A2/B1. Maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać to 50. Chcąc zdać maturę, należy zdobyć więc 15 punktów.

CKE udostępniła arkusz maturalny 2022 z egzaminu poprawkowego. Oto, jakie zadania mieli do wykonania zdający język angielski:

Matura 2022. Uczniowie komentują egzamin poprawkowy

Maturę poprawkową z jednego z podstawowych przedmiotów zdawało 52 tysiące osób, z czego ponad 40 tys. to zdający matematykę. Angielski jest przedmiotem, który podczas matur w maju poszedł uczniom dobrze, dlatego do sierpniowej poprawki z tego przedmiotu podeszło mniej osób niż do królowej nauk lub języka polskiego.

Trwa głosowanie...

Jak Ci poszła matura poprawkowa 2022?

Według danych MEiN do egzaminu poprawkowego z języka angielskiego podeszło w sierpniowej poprawce 4981 osób. Tak uczniowie komentują maturę poprawkową 2022:

Kiedy wyniki z matury poprawkowej 2022? Jak sprawdzić?

Wyniki matury poprawkowej pojawią się na indywidualnych kontach ucznia 9 września 2022 roku. Sprawdza się je w taki sam sposób jak w przypadku matury w terminie podstawowym:
1. Logujemy się w systemie ZIU.
2. W polach: "login" i "hasło" wprowadzamy informacje podane wcześniej przez dyrektora szkoły. W przypadku problemów z zalogowaniem należy skorzystać z opcji "Nie pamiętam hasła". Wówczas na powiązany z kontem adres e-mail zostanie wysłane nowe hasło.
3. Po zalogowaniu należy wybrać egzamin i kliknąć pole z jego nazwą, np. egzamin maturalny;
4. Pokażą się procentowe wyniki egzaminu. Chcąc sprawdzić poprawne i niepoprawne odpowiedzi, należy kliknąć konkretny egzamin.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Matura poprawkowa 2022: język angielski. Zobacz arkusz CKE i dowiedz się, gdzie sprawdzić wyniki - Strefa Edukacji

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki