Matura międzynarodowa w Gdyni i w Gdańsku. Uczniowie mogą...

  Matura międzynarodowa w Gdyni i w Gdańsku. Uczniowie mogą pochwalić się świetnymi wynikami

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Matura międzynarodowa w Gdyni i w Gdańsku. Uczniowie mogą pochwalić się świetnymi wynikami
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały III LO w Gdyni

  Maturzyści międzynarodowi z III LO z Gdyni oraz z III LO w Gdańsku („Topolówki”) mogą pochwalić się świetnymi wynikami swoich egzaminów. Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, którzy przystąpili do krajowej matury poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości 3 lipca 2018 roku. Dwa dni później o wynikach swoich egzaminów zostali poinformowani maturzyści międzynarodowi.
  - Wszyscy tegoroczni absolwenci gdyńskiej „Trójki” zarówno krajową maturę (160 absolwentów), jak i międzynarodową maturę (40 absolwentów) zdali i to na bardzo wysokim poziomie – chwali dyrektor III LO w Gdyni, Wiesław Kosakowski. - Najwyższe wyniki w tym roku na maturze międzynarodowej w III LO w Gdyni uzyskały: Zofia Jankowska i Agata Kożuchowska, które zgromadziły po 44 punkty na 45 możliwych do zdobycia.
  W ten sposób te niezwykle uzdolnione absolwentki gdyńskiej Trójki dołączyły do wąskiego grona absolwentów szkół IBO, którzy uzyskali tak znakomity wynik wśród kilkunastu setek tysięcy zdających maturę międzynarodową w 2018 r na całym świecie – dodaje.

  43/45 pkt. uzyskali: Igor Kuszczak, Aleksandra Konopka, Bianka Kiedrowska i Agnieszka Chilińska. Łącznie aż 16 maturzystów na 40 zdających maturę IBO w Gdyni uzyskało 40 i więcej punktów, a więcej niż połowa ze zdających (27) uzyskało 37 i więcej punktów czyli tyle, ile wymagają podczas rekrutacji najlepsze uczelnie na świecie, np. Oxford lub Cambridge.

  Średnia wyników z egzaminów na przeprowadzonej w maju 2018 roku maturze międzynarodowej w III LO w Gdyni wyniosła 38,2 pkt. ( na 45 maks. ) i jest jedną z najwyższych na świecie.

  - W III LO w Gdyni już 981 absolwentów, najwięcej w Polsce, uzyskało Dyplom International Baccalaureate Organization. W gdyńskiej „Trójce” średnia z wyników każdego roku mieści się w przedziale 36-38 pkt. na 45 pkt. możliwych do zdobycia. Od momentu przeprowadzenia w 1995 roku pierwszego w historii polskiego szkolnictwa egzaminu matury międzynarodowej aż 8 uczniów z III LO w Gdyni zdobyło maksymalną liczbę punktów tj. 45/45– wylicza dyrektor Kosakowski.

  Sukcesami mogą pochwalić się także maturzyści z gdańskiej „Topolówki”.

  - Do sesji maturalnej International Baccalaureatte w maju 2018 przystąpiło 56 maturzystów.
  Najlepszy wynik 45 punktów, pierwszy raz w historii matury międzynarodowej w Topolówce, uzyskała Wioletta Borkowska – informuje dyrektor III LO w Gdańsku, Bożena Ordak. - 44 punkty uzyskała Dagna Wójciak, a 43 Zachariasz Czerwiński. Wynik 40 i powyżej otrzymało 11 osób. Średnia punktowa wszystkich tegorocznych maturzystów IB to 37 pkt – dodaje dyrektor Ordak.

  Najlepszy wynik 45 punktów, pierwszy raz w historii matury międzynarodowej w Topolówce, uzyskała Wioletta Borkowska materiały prasowe


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  vader (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  gratulacje, no u mnie niestety poprawka, nie wytrzymałem presji, zdarza się, nie chcę tracić roku, myślicie, ze jest szansa, że dostanę się na studia we wrześniu, ewentualnie zapisać się teraz, a...rozwiń całość

  gratulacje, no u mnie niestety poprawka, nie wytrzymałem presji, zdarza się, nie chcę tracić roku, myślicie, ze jest szansa, że dostanę się na studia we wrześniu, ewentualnie zapisać się teraz, a potem donieść dokumenty? zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  WSB studia I stopnia

  onlineekspert.wsb

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Witam! Vader, już teraz możesz aplikować na studia I stopnia do Wyższej Szkoły Bankowej. Dokumenty rekrutacyjne będziesz mógł dostarczyć w późniejszym terminie. Zatem jeżeli jesteś zainteresowany...rozwiń całość

  Witam! Vader, już teraz możesz aplikować na studia I stopnia do Wyższej Szkoły Bankowej. Dokumenty rekrutacyjne będziesz mógł dostarczyć w późniejszym terminie. Zatem jeżeli jesteś zainteresowany to na stronie wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci możesz zapoznać się z naszą ofertą. Dodam, że zapisując się na studia do 19 września będziesz mógł zaoszczędzić dzięki promocji aż 700 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopniazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!

  graza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Gratuluje pani Wioletce. Bedzie z niej madry lekarz. Moze jakąś nowa metode leczenia wymysli?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!