MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura matematyka 2020 rozszerzenie. Odpowiedzi, rozwiązania zadań, arkusz CKE. Co było na egzaminie z matematyki 15.06.2020? Opinie uczniów

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Marlena Klepacz
Marlena Klepacz
Matura 2020. W poniedziałek 15.06.2020 r. rozpoczyna się kolejny tydzień z maturami. dziś matematyka rozszerzona
Matura 2020. W poniedziałek 15.06.2020 r. rozpoczyna się kolejny tydzień z maturami. dziś matematyka rozszerzona Lukasz Gdak
Matura 2020 matematyka rozszerzona - odpowiedzi, rozwiązania zadań, arkusz CKE znajdziecie w tym artykule. Mamy też relacje maturzystów. O godz. 12 skończyli pisać test z matematyki rozszerzonej. Jak im poszło? Jakie zadania pojawiły się na egzaminie? Co było najtrudniejsze? Tu znajdziesz opinie uczniów. Porównajcie rozwiązania zadań maturalnych 2020 z matematyki rozszerzonej ze swoimi odpowiedziami.

ODPOWIEDZI MATURA 2020 MATEMATYKA ROZSZERZONA. ARKUSZ CKE ⇓

Zobacz zadania i odpowiedzi do arkusza z matury 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Uwaga, nasi eksperci na bieżąco dodają odpowiedzi i rozwiązania (odświeżaj stronę).Zobacz arkusz i odpowiedzi ---->

Matura 2020 - MATEMATYKA rozszerzona: ODPOWIEDZI i ZADANIA z...

Matura 2020. W poniedziałek 15.06.2020 r. rozpoczyna się kolejny tydzień z maturami. dziś matematyka rozszerzona

Matura matematyka 2020 rozszerzenie. Odpowiedzi, rozwiązania...

Matura 2020 z matematyki p. rozszerzony 15.06.2020 r. Opinie i komentarze

Do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym przystąpiło ok. 66 000 tegorocznych absolwentów oraz ok. 5 450 absolwentów z lat ubiegłych.

Mamy komentarze maturzystów. Zdania na temat poziomu trudności arkusza z rozszerzonej matematyki są mocno podzielone. Część uczniów uważa, że poradziła sobie dobrze, inni ocenili egzamin jako trudny. Ci drudzy narzekali przede wszystkim na zadania z jednokładności i ostrosłupy.

Trwa głosowanie...

Matura 2020. Jak oceniasz egzamin z matematyki rozszerzonej?

A jak zadania, które pojawiły się na dzisiejszym egzaminie maturalnym, oceniają nauczyciele?

- Nie wiem, czy w swojej ocenie będę obiektywny, bo patrzę na arkusz, siedząc spokojnie przed ekranem komputera, bez presji wyniku, ale jeśli chodzi o moje pierwsze wrażenie na temat zagadnień, jakie znalazły się na dzisiejszej maturze, to nie ma w nich niczego zaskakującego. Mamy tu równanie kwadratowe z parametrem, mamy równanie trygonometryczne, mamy zadanie z ciągami, mamy zadanie z geometrii analitycznej, zadanie z kombinatoryki. Wszystkich tych zagadnień uczniowie mogli się spodziewać. Takie zadania na poziomie rozszerzonym zawsze występują - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Piotr Jankowski, nauczyciel matematyki i fizyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

Największe trudności mogły – zdaniem ekspertów – przysporzyć uczniom dwa ostatnie zadania, najwyżej punktowane. Były to zadania rozbudowane, wieloetapowe, żmudne.

ODPOWIEDZI MATURA 2020 MATEMATYKA ROZSZERZONA

W tym artykule 15.06.2020 r. po południu opublikujemy arkusze egzaminacyjne CKE, a także odpowiedzi. Sprawdźcie swoje odpowiedzi po godz. 14 ⇓

Matura 2020. Alarm bombowy w XIV O w Gdyni 15.06.2020 r.

Alarm bombowy w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło w poniedziałek, 15.06.2020 r., około godz. 8:00, czyli tuż przed kolejnym maturalnym egzaminem.

Jak ustaliliśmy, zgłoszenie o ładunkach wybuchowych okazało się fałszywe. Szkoły nie trzeba było ewakuować, a rozszerzona matura z matematyki rozpoczęła się w gdyńskim liceum bez zakłóceń, punktualnie o 9:00.

Matura 2020. Matematyka - z czego składa się egzamin?

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym składa się z reguły z 34 zadań. Pierwsze 25 ćwiczeń to tzw. zadania zamknięte, w których wybiera się jedną z odpowiedzi ABCD. Za poprawną odpowiedź na każde z nich uczeń dostaje 1 punkt. Kolejnych 9 zadań to ćwiczenia otwarte, w których maturzysta powinien pokazać metodę i rozwiązanie danego działania. Co istotne, zadania te punktowane są inaczej - od 2 do 5 punktów.

Maturzyści razem z arkuszem otrzymują brudnopis, w którym mogą rozwiązywać zadania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki