Matura 2021 – wyniki z powiatów na Pomorzu. Który region wypadł najlepiej, a który najgorzej? Oto wyniki CKE!

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek, 5 lipca 2021 roku pojawiły się wyniki tegorocznych matur. Z dostępnych informacji wynika, że na Pomorzu pozytywny wynik egzaminu dojrzałości uzyskało 71,5 proc. uczniów. Postanowiliśmy sprawdzić, który powiat na Pomorzu może poszczycić się największą zdawalnością!
Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek, 5 lipca 2021 roku pojawiły się wyniki tegorocznych matur. Z dostępnych informacji wynika, że na Pomorzu pozytywny wynik egzaminu dojrzałości uzyskało 71,5 proc. uczniów. Postanowiliśmy sprawdzić, który powiat na Pomorzu może poszczycić się największą zdawalnością! Fot. Karol Makurat
Udostępnij:
Centralna Komisja Egzaminacyjna w poniedziałek, 5 lipca 2021 roku opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Już od godzin porannych uczniowie mają możliwość sprawdzenia uzyskanych punktów. Z informacji udostępnionych przez CKE wynika, że w całej Polsce pozytywny wynik maturalny uzyskało 74,5 proc. zdających, a na Pomorzu – 3 proc. mniej. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wypadły wyniki matur w poszczególnych powiatach w Pomorskiem. Posłużyliśmy się danymi dostępnymi na stronie cke.gda.pl. Wiemy, który region może pochwycić się największą zdawalnością!

Wyniki matur w powiatach na Pomorzu. Który region wypadł najlepiej?

To już pewne! Centralna Komisja Egzaminacyjna podała do wiadomości publicznej informację mówiącą o tym, że 74,5 proc. tegorocznych maturzystów w całej Polsce uzyskało pozytywny wynik na egzaminie dojrzałości. Jak sytuacja wygląda na Pomorzu?

W Pomorskiem do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 17 tys. absolwentów szkół średnich. Wśród zdających w województwie pomorskim pozytywny wynik matury uzyskało 71,5 proc. uczniów: 78,2 proc. licealistów i 60,8 proc. uczęszczających do technikum. Niespełna 20 proc. zdających w regionie nie zaliczyło matury z jednego przedmiotu, całe szczęście będą mieli okazję ponownie podejść do egzaminu dojrzałości jeszcze w tym roku.

Z dostępnych informacji wynika, że 9 proc. maturzystów, którym powinęła się noga z więcej niż jednego przedmiotu, do egzaminów będzie mogło podejść dopiero w przyszłym roku. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wypadły wyniki matur w poszczególnych powiatach województwa pomorskiego. Który region charakteryzuje się największą zdawalnością, a który najmniejszą? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższej galerii.

Tak wypadły matury w powiatach w województwie pomorskim! Dane CKE

Matura 2021. Jak sprawdzić wyniki?

Na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek, 5 lipca o godz. 8:30 pojawiły się wyniki maturalne. Uczniowie, którzy chcą sprawdzić liczbę zdobytych punktów, muszą zalogować się w systemie ZIU (wyniki.edu.pl), używając do tego swojego PESEL-u i hasła otrzymanego w szkole. Przypominamy, że aby zdać maturę, wystarczyło przekroczyć minimalny próg 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

Jesteście zadowoleni z uzyskanych rezultatów? Z czym kojarzy Wam się matura? Na Wasze odpowiedzi czekamy w komentarzach!

Wyniki matur 2021. CKE i OKE podadzą wyniki 5 lipca o godz. 8:30. Ogólnopolskie wyniki matur 2021 poznamy o godz. 10:30.

WYNIKI MATUR 2021. Jak sprawdzić wyniki tegorocznych matur o...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie