MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020 matematyka podstawa. Odpowiedzi, rozwiązania zadań, ARKUSZ CKE. Co było na egzaminie z matematyki 9.06.2020? Relacje uczniów

Beata Bednarz, Natalia Grzybowska
Kliknij i sprawdź wyniki przygotowane przez ekspertów
Kliknij i sprawdź wyniki przygotowane przez ekspertów
Matura 2020 MATEMATYKA. We wtorek 9.06.2020 odbył się test z matematyki na poziomie podstawowym. To był egzamin, którego wielu maturzystów obawiało się najbardziej. Jakie zadania pojawiły się na egzaminie 9.06.2020 r.? Co było najtrudniejsze? Tu znajdziesz gorące relacje uczniów. W materiale także ARKUSZ CKE, zadania, rozwiązania zadań, pytania i odpowiedzi. Sprawdź i porównaj wyniki!

Matura 2020. Matematyka podstawowa. Rozwiązania zadań, arkusz CKE

Kliknij i zobacz odpowiedzi do zadań zamkniętych:

Kliknij i sprawdź odpowiedzi także do zadań otwartych:

Rozwiązanie zadań - wyniki przygotowane przez ekspertów[/b

]

[b]Matura matematyka p. podstawowy 9.06.2020. Co było na egzaminie?

Śledzimy przebieg matury 2020 z matematyki. Tu znajdziesz relacje uczniów, którzy jako pierwsi wyszli z egzaminu i zdradzili, jakie zadania pojawiły się na egzaminie.

Wielu maturzystów, którzy mają za sobą podstawowy egzamin z matematyki w mediach społecznościowych uskarżają się na zadanie z polem trójkąta. Wskazują również, że w arkuszu pojawiły się m.in. zadania z funkcjami, ostrosłupem, ciągami, potęgami oraz rachunkiem prawdopodobieństwa.

Trwa głosowanie...

Matura 2020. Jak Ci poszedł egzamin z matematyki?

Fałszywe alarmy w szkołach przed maturami 9.06.2020

Niestety, nie wszędzie matury z matematyki przebiegają spokojnie. E-mailami dotyczącymi rozpylenia śmiertelnie trującego gazu – sarinu nieznani sprawcy usiłowali najprawdopodobniej zakłócić lub zatrzymać przeprowadzenie tegorocznych egzaminów maturalnych w szkołach na Pomorzu i w całym kraju.

Wiadomości z groźbami rozpylenia śmiertelnie groźnego, gazu bojowego – sarinu w salach zajęć, w niedzielę trafiły na adresy e-mail pomorskich szkół – m.in. kilku szkół w Gdańsku, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie oraz gdyńskich: II LO, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 na ul. Morskiej, a także (w poniedziałek) Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.

Obiekty zostały sprawdzone przez straż pożarną i policję w obecności dyrekcji. Żadne niepokojące sygnały, np. dotyczące włamań lub ich usiłowań nie potwierdziły się. Sprawdzonych zawczasu przez służby placówek nie trzeba było ewakuować

Matura z matematyki na p. podstawowym obowiązkowa

Do obowiązkowego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym przystępuje ok. 272 000 tegorocznych absolwentów oraz ok. 30 000 absolwentów z lat ubiegłych.

Matura 2020. Matematyka - z czego składa się egzamin?

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym składa się z reguły z 34 zadań. Pierwsze 25 ćwiczeń to tzw. zadania zamknięte, w których wybiera się jedną z odpowiedzi ABCD. Za poprawną odpowiedź na każde z nich uczeń dostaje 1 punkt. Kolejnych 9 zadań to ćwiczenia otwarte, w których maturzysta powinien pokazać metodę i rozwiązanie danego działania. Co istotne, zadania te punktowane są inaczej - od 2 do 5 punktów.

Maturzyści razem z arkuszem otrzymują brudnopis, w którym mogą rozwiązywać zadania.

Matura 2020. Co można wziąć z sobą na egzamin?

Na egzaminie maturalnym z matematyki uczniowie mogą korzystać z:

  • linijki,
  • cyrkla,
  • prostego kalkulatora,
  • zestawu wzorów matematycznych, sporządzonego przez CKE

WAŻNE! Wypełniając arkusz egzaminacyjny nie używaj ołówka!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki