Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020 angielski podstawa. ARKUSZ CKE, odpowiedzi. Co było na egzaminie z j. angielskiego 10.06.2020? Relacje uczniów. Znów przeciek?

Marlena Klepacz
Marlena Klepacz
Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Matura 2020: język angielski poziom podstawowy. W środę 10.06.2020 maturzyści piszą test z j. angielskiego. Jakie pytania pojawiły się na egzaminie podstawowym 10.06.2020 r.? Wiemy już, jaki był temat pracy pisemnej. Pojawiły się niepokojące informacje o kolejnym przecieku tematów maturalnych. Tu znajdziesz gorące relacje uczniów. W materiale również ARKUSZ CKE, pytania i odpowiedzi z j. angielskiego na poziomie podstawowym. Sprawdź i porównaj swoje odpowiedzi!

ARKUSZ CKE - MATURA ANGIELSKI PODSTAWOWY

Zobacz zadania i odpowiedzi do arkusza z matury 2020 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uwaga, nasi eksperci na bieżąco dodają odpowiedzi i rozwiązania (odświeżaj stronę).Transkrypcję zadań znajdziesz na trzech ostatnich zdjęciach galerii.Zobacz arkusz i odpowiedzi ----->

MATURA 2020: ANGIELSKI PODSTAWA. Odpowiedzi, pytania i arkus...

Trwa głosowanie...

Matura 2020. Czy egzamin z angielskiego był dla Ciebie trudny?

Aktualizacja godz. 14.05

Rozpoczęła się druga dzisiaj matura z języka angielskiego. Od rana w sieci krąży tez prawdopodobny temat pracy pisemnej na egzaminie na poziomie rozszerzonym. Według internautów to ochrona środowiska jest tematem tegorocznej rozprawki.

O tym, czy te przypuszczenia się potwierdzą, dowiemy, gdy pierwsi maturzyści zaczną opuszczać sale egzaminacyjne.

Wcześniej pisaliśmy

Matura angielski p. podstawowy 10.06.2020. Co było na egzaminie? Znów przeciek?

Śledzimy przebieg matury 2020 z języka angielskiego. Tu znajdziesz relacje uczniów, którzy jako pierwsi wyszli z egzaminu i zdradzili, jakie pytania pojawiły się na egzaminie oraz jaki był temat pracy pisemnej.

Maturzyści, dzielący się swoimi spostrzeżeniami w mediach społecznościowych, zgodnie twierdzą, że poziom podstawowy matury z angielskiego nie należał do najtrudniejszych.

W zadaniu otwartym należało napisać e-mail, w którym uczeń miał za zadanie zawrzeć informację o tym, dlaczego skorzystał z oferty turystycznej danego biura podróży, wspomnieć w nim o swoim przewodniku, najciekawszym punkcie programu wycieczki oraz wytłumaczyć, dlaczego powrót się opóźnił.

Jak poinformowała jedna z użytkowniczek twittera niewykluczone, że podobnie jak w poprzednich dniach doszło do wycieku kolejnego arkusza. Zwróciła uwagę, że frazy dotyczące angielskiego i wycieczki były wpisywane w Google już od bladego świtu.

To już nie pierwsze wycieki arkuszy maturalnych

W historii egzaminów zewnętrznych jak dotąd udokumentowano trzy takie przypadki.

W 2002 pracownica Zapoleksu, tj zakładu który drukował wówczas testy dla placówek oświatowych w całej Polsce, pracując przy produkcji arkuszy spisywała treść zadań testu matematyczno-przyrodniczego. Następnie samodzielnie je rozwiązała i przekazała synowi, który do egzaminu podchodził w Lubiczu. Odpowiedziami uzyskanymi od matki podzielił się z dwiema koleżankami.

W 2009 za wyciekiem stały dyrektorka i woźna jednego ze stołecznych gimnazjów. Okazało się, że dyrektorka szkoły otworzyła arkusz testu dzień przed terminem. I choć CKE nie była w stanie ustalić, ilu uczniów miało dostęp do zadań, egzamin musiała powtórzyć cała szkoła.

W 2018 roku doszło do wycieku zadań z języka polskiego - także na egzaminie gimnazjalnym. Wówczas temat wypracowania uczniowie opublikowali na Twitterze na 20 minut przed rozpoczęciem egzaminu.

Matura 2020. Język angielski - poziom rozszerzony 10.06.2020

W środę 10.06. o godz. 14 rozpocznie się egzamin maturalny z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym. ten egzamin nie jest obowiązkowy.

Matura 2020 angielski rozszerzenie. Odpowiedzi, ARKUSZ CKE. ...

Matura 2020. Język angielski - z czego składa się egzamin?

Jak co roku pierwsze trzy zagadnienia to zadania słuchowe. Na podstawie 2-3 nagrań trzeba zaznaczyć poprawną odpowiedź. Co istotne, z reguły pytania te dotyczą semantyki danego tekstu, dlatego ważne jest skupienie się podczas odsłuchiwania nagrań.

Oprócz zadań słuchowych w arkuszach maturalnych z języka angielskiego pojawiają się również zadania sprawdzające rozumienie i pracę nad tekstem. W dalszej części egzaminu pojawiają się też zadania dotyczące przyporządkowania paragrafu-tytułu do odpowiedniego akapitu. Tuż za tym zagadnieniem znajduje się zadanie, w którym w wyznaczonych lukach trzeba umieścić pasujące zdania.

Kolejne 2-3 zadania to ćwiczenia testowe ABCD, w których wybiera się jedną prawidłową odpowiedź. Do jednych z cięższych zadań egzaminu maturalnego należy uzupełnienie tekstu pojedynczymi wyrazami tak, aby powstał logiczny i spójny tekst. Przypominamy, że oprócz znajomości znaczenia słów, niezbędne jest sprawne posługiwanie się gramatyką i ortografią w danym języku - bez tego ani rusz.

Matura 2020 - angielski podstawa. Odpowiedzi

W tym artykule 10.06.2020 r. opublikujemy arkusze egzaminacyjne CKE, a także odpowiedzi. Sprawdźcie swoje odpowiedzi po godz. 14 ⇓

Matura 2020. Harmonogram egzaminów

Egzaminy maturalne rozpoczną się 8.06.2020 roku, maturą z języka polskiego. Matura będzie tylko w formie pisemnej. Potrwa do 29 czerwca.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW MATURALNYCH:

10.06.2020 (środa)
godz. 9 język angielski – poziom podstawowy
godz. 14 język angielski – poziom rozszerzony, poziom dwujęzyczny

W czwartek, 11.06.2020 wypada Boże Ciało. Także w piątek, 12.06.2020 roku egzaminów nie będzie.

15.06.2020 (poniedziałek)
godz. 9 matematyka – poziom rozszerzony
godz. 14 filozofia - poziom podstawowy i rozszerzony

16.06.2020 (wtorek)
godz. 9 biologia – poziom podstawowy i rozszerzony
godz. 14 wiedza o społeczeństwie – poziom podstawowy i rozszerzony

17.06.2020 (środa)
godz. 9 chemia – poziom podstawowy i rozszerzony
godz. 14 informatyka – poziom podstawowy i rozszerzony

18.06.2020 (czwartek)
godz. 9 język niemiecki – poziom podstawowy
godz. 14 język niemiecki – poziom rozszerzony, poziom dwujęzyczny

19.06.2020 (piątek)
godz. 9 geografia – poziom podstawowy i rozszerzony
godz. 14 historia sztuki – poziom podstawowy i rozszerzony

22.06.2020 (poniedziałek)
godz. 9 język rosyjski – poziom podstawowy
godz. 14 język rosyjski – poziom rozszerzony, poziom dwujęzyczny

23.06.2020 (wtorek)
godz. 9 język francuski – poziom podstawowy
godz. 14 język francuski – poziom rozszerzony, poziom dwujęzyczny

24.06.2020 (środa)
godz. 9 fizyka i astronomia – poziom podstawowy i rozszerzony
godz. 14 historia – poziom podstawowy i rozszerzony

25.06.2020 (czwartek)
godz. 9 język hiszpański – poziom podstawowy
godz. 14 język hiszpański – poziom rozszerzony, poziom dwujęzyczny

26.06.2020 (piątek)
godz. 9 język włoski – poziom podstawowy, język łemkowski – poziom podstawowy i rozszerzony
godz. 14 język włoski – poziom rozszerzony, poziom dwujęzyczny

29.06.2020 (poniedziałek)
godz. 9 języki mniejszości narodowych – poziom podstawowy, język kaszubski – poziom podstawowy i rozszerzony
godz. 14
języki mniejszości narodowych – poziom rozszerzony
wiedza o tańcu – poziom podstawowy i rozszerzony
historia muzyki – poziom podstawowy i rozszerzony

godz. 9:00 – matematyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pp)
godz. 10:35 – historia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)
godz. 12:10 – geografia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)
godz. 13:45 – biologia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)
godz. 15:20 – chemia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)
godz. 16:55 – fizyka i astronomia / fizyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów
dwujęzycznych (pr)

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Zdajesz maturę? Dołącz do grupy maturzystów na FB - kliknij ⇩

Matura 2020. Część pisemna

W części pisemnej uczniowie zmierzą się z czterema egzaminami, będą to: egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.‎

Oprócz jednego obowiązkowego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym, można przystąpić do egzaminów z nie więcej niż pięciu kolejnych ‎przedmiotów. ‎

Ile procent trzeba mieć, żeby zdać maturę?

  • Uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej.
  • Przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎
KonspektowanieTo forma robienia notatek - uporządkowanego i celowego notowania istotnych treści z przekazów pisemnych. Warto czytać ze zrozumieniem, z selekcją materiału i podkreślaniem najważniejszych treści. Konspekty należy pisać na oddzielnych kartkach, z marginesami bocznymi oraz dolnym i górnym. Na marginesie górnym najczęściej piszemy nazwisko autora, tytuł książki, tytuł rozdziału, czyli informacje identyfikacyjne. Na marginesie bocznym, po wypełnieniu strony treścią notatki, wypunktowujemy wybrane treści, hasła, symbole. Może to być jakby konspekt konspektu.Margines dolny zostawiamy do odniesień danych treści do innych książek, poglądów, naszych interpretacji, uwag. Niektórzy czynią to na odwrocie kartki. Zobacz też: Nauczyciele - youtuberzy i kanały youtube dla maturzystów. Najpopularniejsze blogi i vlogi na YT dla maturzystów!Sprawdź nasz specjalny serwis MATURA 2020 >>>Zdaję maturę w 2020 roku! - dołącz do grupy na Facebooku

Matura 2020. Jak się uczyć? Jak powtarzać do matury? Tradycy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki