MATURA 2019: Język rosyjski ROZSZERZENIE. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania maturalne [POZIOM ROZSZERZONY, 16.05.19]

Katarzyna Sklepik
Język rosyjski ROZSZERZENIE: Zobacz odpowiedzi i arkusze CKE na kolejnej stronie --->CKE
Język rosyjski to trzeci, po angielskim i niemieckim, język obcy zdawany na maturze 2019. Egzamin z języka rosyjskiego zaplanowano na 16 maja, czyli na czwartek. O godzinie 9.00 z zadaniami mierzyli się uczniowie zdający egzamin na poziomie podstawowym, natomiast o 14.00 zaczęła się matura z rosyjskiego na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi i arkusze CKE znajdziecie na naszej stronie. Rozwiązania z rozszerzenia pojawią się o godzinie 19.00.

MATURA 2019: Język rosyjski ROZSZERZENIE. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania maturalne

Maturę z języka rosyjskiego uczniowie pisali w czwartek 16 maja. Podstawę zaplanowano na godzinę 9.00, natomiast maturzyści, którzy zdecydowali się na poziom rozszerzony, zaczęli egzamin o godz. 14.00.

Matura rozszerzona w przypadku języka rosyjskiego trwa 150 minut.

Czytaj także: Matura 2019 wyniki: online, CKE, logowanie, OKE. Kiedy poznamy wyniki matur 2019? Język polski, matematyka - gdzie znaleźć wyniki

MATURA 2019: Język rosyjski ROZSZERZENIE. Odpowiedzi, arkusz...

Sprawdzane są następujące umiejętności:

  • rozumienie ze słuchu
  • rozumienie tekstów pisanych
  • znajomość środków językowych
  • przygotowanie wypowiedzi pisemnej

W 2018 roku na maturę rozszerzoną z języka rosyjskiego zdecydowało się 1800 uczniów z liceów ogólnokształcących i techników. Średnia zdobytych punktów wyniosła 59 proc. Zdecydowanie lepiej z maturą rozszerzoną z rosyjskiego poradzili sobie uczniowie liceów - zdobywali średnio 66 proc. punktów. W przypadku abiturientów z techników średnia zdobycz punktowa wyniosła 42 proc.

Najwięcej problemów sprawiło zdającym wypracowanie (średnio 48 proc.), natomiast najlepiej poszło im rozumienie ze słuchu (70 proc.).

O tym, jak było w tym roku przekonamy się już 4 kwietnia, gdy zostaną ogłoszone wyniki matur oraz rozdane świadectwa.

Na naszej stronie sprawdzicie poprawne odpowiedzi, dzięki czemu będziecie mogli już teraz oszacować, na ile punktów możecie liczyć.

Matura 2019: JĘZYK ROSYJSKI ROZSZERZENIE. ODPOWIEDZI POJAWIĄ SIĘ TUTAJ O GODZINIE 19.00

ZOBACZ TEŻ:

Coś na rozluźnienie:

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Nauczyciele - najlepsze memy i demotywatory, które bawią do ...

Gwara młodzieżowa: Wiesz, co oznaczają te słowa?

Matura z Głosem Wielkopolskim - zobacz wideo:

Wideo

Materiał oryginalny: MATURA 2019: Język rosyjski ROZSZERZENIE. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania maturalne [POZIOM ROZSZERZONY, 16.05.19] - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Ja>Ekspert

Panie ekspert! Nie wprowadzaj pan w błąd!

Zadanie 8.

8.4 заботится (bez miękkiego znaku!!!)

Reszta wydaje się być ok.

G
Gość

Kiedy będą odpowiedzi ?

Dodaj ogłoszenie