Matura 2019: JĘZYK ROSYJSKI PODSTAWA. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania [POZIOM PODSTAWOWY]

Katarzyna Sklepik
Matura 2019: JĘZYK ROSYJSKI PODSTAWA. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadaniaJęzyk rosyjski: Zobacz odpowiedzi i arkusze CKE na kolejnej stronie --->CKE
JĘZYK ROSYJSKI maturzyści zdają w czwartek 16 maja. O godzinie 9.00 pisanie zaczynali uczniowie, którzy zdecydowali się na poziom podstawowy. Rozszerzenie zaplanowano zaś na godz. 14.00. Odpowiedzi obu egzaminów, podobnie jak pozostałych przedmiotów na maturze 2019, znajdziecie w naszym serwisie. Odpowiedzi z języka rosyjskiego podstawowego oraz arkusze CKE pojawią się o godzinie 14.00.

Czytaj także: Matura 2019 wyniki: online, CKE, logowanie, OKE. Kiedy poznamy wyniki matur 2019? Język polski, matematyka - gdzie znaleźć wyniki

Matura 2019: JĘZYK ROSYJSKI PODSTAWA. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania [POZIOM PODSTAWOWY]

Matura 2019 trwa. Wszyscy uczniowie muszą zdawać między innymi pisemny egzamin z obcego języka nowożytnego. Maturzyści, którzy wybrali angielski lub niemiecki, test mają już dawno za sobą. Na język rosyjski trzeba było jednak poczekać aż do czwartku 16 maja.

Egzamin z rosyjskiego podstawowego zaczął się o godzinie 9.00 a na jego napisanie uczniowie mieli 120 minut. Na maturze z rosyjskiego sprawdzane są następujące umiejętności:

  • rozumienie ze słuchu (rozumienie wypowiedzi ustnych)
  • rozumienie tekstu pisanego
  • znajomość środków językowych
  • umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej

Zobacz też:

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Ostatnie zadanie na maturze to tradycyjnie wypracowanie. W 2018 roku uczniowie mieli za zadanie napisać e-mail do kolegi, w którym opisywali wywiad z podróżnikiem. Wypowiedź musiała mieć 80-130 słów.

Czy zdasz maturę? Rozwiąż quiz i sprawdź!

Matura z języka rosyjskiego - poziom podstawowy
W 2018 roku do matury z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym podeszło ponad 4000 uczniów. Średnia zdobytych punktów wyniosła 61 proc. Wymagane do zdania 30 procent punktów uzyskało 93 na każdych 100 zdających.

Uczniowie poziom trudności tegorocznych matur komentują też na twitterze.

Uczniowie na maturach potrafią zaskoczyć. Jeden z nich przyznał się, że... na egzaminie powołał się na książkę, która nie istnieje.

Powodzenia maturzystom życzył także prezydent.

Nauczyciele - najlepsze memy i demotywatory, które bawią do ...

Gwara młodzieżowa: Wiesz, co oznaczają te słowa?

Matura z Głosem Wielkopolskim - zobacz wideo:

Wideo

Materiał oryginalny: Matura 2019: JĘZYK ROSYJSKI PODSTAWA. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania [POZIOM PODSTAWOWY] - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie