Matura 2017. ODPOWIEDZI - język polski poziom rozszerzony [ARKUSZE CKE, PYTANIA]

red.
Matura 2017 rusza 4 maja, zaraz po majówce. W czwartek pierwszego dnia MATUR 2017 absolwenci zmierzą się z językiem polskim. Najpierw przystępują do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, następnie o godzinie 14 chętni napiszą ROZSZERZONY EGZAMIN Z JĘZYKA POLSKIEGO. ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI Z JĘZYKA POLSKIEGO ROZSZERZONEGO znajdziecie w tym materiale. Matura pisemna 2017 potrwa aż do 24 maja.

Aktualizacja godz. 18

W czwartek od godz. 14 do 17 uczniowie pisali egzamin z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. To przedmiot dodatkowy, a to oznacza, że przystąpili do niego tylko chętni.

Na Pomorzu rozszerzenie z j. polskiego pisało dokładnie 3274 osób (podajemy liczbę osób, które do egzaminu przystępują po raz pierwszy). O wrażenia tuż po wyjściu z sali egzaminacyjnej zapytaliśmy Darię z I LO w Gdańsku.

- Uważam, że egzamin był dość trudny, ale przecież wiadomo, że to rozszerzenie, więc wiadomo, że ten poziom nie będzie taki jak podstawa. Jednak i tak jeden z tematów rozprawki był bardzo trudny i myślę, że nikt się go nie spodziewał. Był to temat groteski, nie wiedziałam, jakie lektury do tego dobrać, więc pisałam interpretację porównawczą dwóch wierszy, których motywem przewodnim była cnota. To był już trochę łatwiejszy temat, trzeba było dokonać interpretacji porównawczej wiersza "Obraz cnoty" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i "Pan Cogito o cnocie" Zbigniewa Herberta.

Aktualizacja

MATURA 2017. JĘZYK POLSKI NA POZIOMIE ROZSZERZONYM 4 MAJA ŚRODA

Matura 2017. Terminy, podział egzaminów, arkusze [NIEZBĘDNIK]

Matury 2017 otworzy w czwartek 4 maja o godz. 9 obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. O godz. 14 chętni absolwenci przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

MATURA 2017. ODPOWIEDZI JĘZYK POLSKI ROZSZERZONY

Zaraz po egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie rozszerzonym w tym miejscu opublikujemy arkusze egzaminacyjne CKE, a także odpowiedzi. Jeszcze tego samego dnia będziecie mogli sprawdzić swoje odpowiedzi z języka polskiego rozszerzonego z tymi, które przewiduje oficjalny klucz.

Matura 2017. ODPOWIEDZI - język polski poziom podstawowy [ARKUSZE CKE, PYTANIA][a]

MATURA 2017. EGZAMINY OBOWIĄZKOWE

Matura 2017 to dla absolwentów szkół średnich konieczność przystąpienia do sześciu obowiązkowych egzaminów, dwóch ustnych i czterech pisemnych. Część ustna obejmuje egzamin z języka polskiego oraz egzamin z języka polskiego nowożytnego.

W części pisemnej uczniowie zmierzą się z czterema egzaminami, będą to: egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.‎

Oprócz jednego obowiązkowego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym, można przystąpić do egzaminów z nie więcej niż pięciu kolejnych ‎przedmiotów. ‎

MATURA 2017. ILE PROCENT, ŻEBY ZDAĆ EGZAMIN

Co należy zrobić, żeby zdać egzamin maturalny 2017?

[lista]
[*]Uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej.
[*]Uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej.
[*]Przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎

Wrażenia uczniów po maturze 2017 z języka polskiego na poziomie podstawowym:

Szymon Szewczyk

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Głupi.bląd
Czy jeżeli pisząc zakończenie analizy porównawczej przypisałem pojedyńcze sformułowanie "Fraszka cnota"/ Tren XI/ bezpośrednio Brutusowi, co nie jest prawdą, to liczyć to jako błąd rzeczowy, czy kardynalny?
Dodaj ogłoszenie