MATURA 2014 JĘZYK POLSKI (P. ROZSZERZONY) - KLUCZ I ARKUSZ CKE, PUNKTACJA, KRYTERIUM OCENIANIA

redZaktualizowano 
MATURA 2014 Z JĘZYKA POLSKIEGO (POZIOM ROZSZERZONY) 8.05.2014. ZOBACZ ARKUSZ CKE oraz zasady oceniania wypracowania. Ile punktów można zdobyć za wypracowanie maturalne z języka polskiego na poziomie rozszerzonym?

MATURA JĘZYK POLSKI 2014 (P. ROZSZERZONY) - TEMATY:

Maturzyści, którzy zdecydowali się, aby zmierzyć się z rozszerzonym arkuszem z polskiego, musieli wybrać jeden z dwóch tematów wypracowania. Pierwszy dotyczył miłości. Trzeba było o niej napisać w oparciu o działo Miguela de Cervantesa pt. „Don Kichot z La Manchy” oraz utwór Williama Szekspira „Romeo i Julia”. Drugi temat odnosił się do obrazu miasta w utworach Leopolda Tyrmanda (pt. „Zły) i Brunona Schulza (pt. „Sierpień”).

WAŻNE! TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI Z INNYCH PRZEDMIOTÓW:MATURA 2014/ EGZAMIN MATURALNY 2014 - ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA

MATURA JĘZYK POLSKI 2014 (P. ROZSZERZONY) - OPINIE:

W opinii maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni tematy, które mieli do wyboru, były łatwe.[/b]
- Dużo przyjemniej pisało mi się maturę rozszerzoną niż podstawową. Wybrałam drugi temat, dotyczący miasta. Łatwiej pisze mi się o prozie - zdradza Katarzyna, maturzystka z Gdyni. - Myślę, że dobrze mi poszło. Zdążyłam napisać pracę w brudnopisie, przepisać ją "na czysto" i wyjść prawie godzinę przed czasem.

MATURA 2014: ODPOWIEDZ NA PYTANIA I SPRAWDŹ :JAKIM TYPEM MATURZYSTY JESTEŚ?

Absolwentka II LO opowiada też, że sporo przed końcem przysługującego maturzystom czasu wychodzili też inni jej rówieśnicy. - Byli raczej zadowoleni. Sporo osób wybrało ten sam temat, co ja, ale byli też tacy, którzy woleli pisać o miłości.

MATURA JĘZYK POLSKI 2014 (P. ROZSZERZONY) - ZASADY OCENIANIA CKE:

Z matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym można uzyskać 40 punktów:

  • rozwinięcie tematu - 26 punktów (65 proc.)
  • kompozycję - 2 punkty (5 proc.)
  • styl - 2 punkty (5 proc.)
  • język - 8 punktów (20 proc.)
  • zapis (ortografia i interpunkcja) - 2 punkty (5 proc.)

Abiturient może dostać także dodatkowe 4 punkty za szczególne walory wypracowania.

MATURA 2014 Z CKE HARMONOGRAM - PRZEDMIOTY, TERMINY, GODZINY

MATURA JĘZYK POLSKI 2014 (P. ROZSZERZONY) - WYNIKI:

Abiturient zda egzamin maturalny, jeżeli w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 26 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 25-29 sierpnia.

EDUKACJA NA POMORZU: TERMINY EGZAMINÓW, PRZECIEKI, TESTY PRÓBNE, ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Zobacz koniecznie: SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2014, SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014, EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014, MATURA 2014

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie