Mateusz Żukowski z Lechii Gdańsk strzela dla reprezentacji

KM
Lechia Gdańsk
W Legnicy polska reprezentacja U-17 w piłkę nożną (rocznik 2001) zremisowała 2:2 z Gruzją. Bramkę dla biało-czerwonych strzelił Mateusz Żukowski z Lechii Gdańsk.

[iframe]W środę 21 marca polska reprezentacja U-17 grała z Gruzją w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Pierwsza bramka padła w 9 minucie dla Gruzji. Karnego na gola zamienił Zuriko Dawidaszwili. 5 minut później Maik Nawrocki strzelił wyrównującego gola. Wyrównanie Polacy stracili w 28 minucie. Znowu jedenastkę na bramkę zamienił Gruzin Dawdaszwili.

Remis Polski uratował pomocnik Lechii Gdańsk Mateusz Żukowski, który bramkę strzelił w 56 minucie.

Do finałów Mistrzostw Europy awansuje 8 pierwszych drużyn z ośmiu grup i 7 drugich drużyn z najlepszym bilansem. W drugim meczu naszej grupy Irlandia pokonała Macedonię 3:0. Następne spotkanie Polacy zagrają właśnie z Macedończykami w sobotę 24 marca.