Mateusz Morawiecki w Malborku. Premier wziął udział w...

  Mateusz Morawiecki w Malborku. Premier wziął udział w nagraniu do amerykańskiego filmu dokumentalnego o Polsce [zdjęcia]

  Radosław Konczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Premier Morawiecki w Malborku wziął udział w nagraniu do amerykańskiego filmu dokumentalnego o Polsce
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Muzeum Zamkowe w Malborku

  Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Malbork w środę, 14.11.2018 r., by "oprowadzić" po zamku ekipę amerykańskiej telewizji PBS, która w ramach cyklu "The Royal Tour" realizuje film o Polsce.
  Pojawienie się amerykańskich dziennikarzy m.in. w malborskim zamku to efekt rozmów Polskiej Fundacji Narodowej z PBS. Zdjęcia rozpoczęły się w październiku, trwa realizacja, a podczas nich w rolę przewodnika po najciekawszych miejscach w Polsce wciela się premier RP Mateusz Morawiecki. Taka jest konwencja cyklu. We wcześniejszych odcinkach o swoich krajach opowiadali Amerykanom m.in. król Jordanii, premierzy Nowej Zelandii i Izraela czy prezydent Meksyku.

  Zobacz galerię

  - Premier Mateusz Morawiecki na zamku w Malborku zaprezentował najcenniejsze miejsca, m.in. Pałac Wielkich Mistrzów, Wielki Refektarz oraz kościół Najświętszej Marii Panny - informuje Muzeum Zamkowe.

  Prowadzącym cyklu "The Royal Tour" jest znany amerykański dziennikarz Peter Greenberg, którego w środę też nie mogło zabraknąć w malborskim zamku. Z ramienia Polskiej Fundacji Narodowej nagranie całego odcinka nadzoruje producent Piotr C. Śliwowski - historyk, współtwórca Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Pieniądza NBP, filmowiec, producent filmów „Miasto ruin”, „Powstanie Warszawskie” i „Warsaw Uprising”, członek Polskiej Akademii Filmowej.

  Premiera odcinka "The Royal Tour" o Polsce planowana jest w PBS na wiosnę 2019 r. Oprócz tego, mają się też odbyć specjalne pokazy filmu dla amerykańskich środowisk opiniotwórczych. Amerykanie zobaczą też m.in. Hel, Wieliczkę, przełom Dunajca, Św. Krzyż, Słowiński Park Narodowy, Kraków, Warszawa, Oświęcim.

  Zobacz: Święto Niepodległości 2018 w Malborku
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!