Masz stary smartfon? Możesz ochronić środowisko i zyskać prawie 3 tysiące złotych na nowy sprzęt

Materiał informacyjny T-Mobile
Udostępnij:
Smartfony wymieniamy średnio co dwa lata. Powoduje to, że liczba niewykorzystywanych urządzeń z rok na rok wzrasta. Dlaczego nie dać im drugiego życia? Pomóc środowisku, a przy okazji zyskać środki na nowy sprzęt? T-Mobile właśnie wystartował z akcją odsprzedaży używanych smartfonów.

Jak wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 2020 r., niemal wszyscy Polacy korzystają z telefonii komórkowej. Deklaruje to aż 97 proc. osób. Potwierdzają to dane firmy analitycznej Canalys, zgodnie z którymi tylko od stycznia do marca 2021 r. na rynek trafiło ponad 347 mln smartfonów. To o 27 proc. więcej niż w pierwszym kwartale rok wcześniej.

Oczywiście powodów zmiany smartfona jest mnóstwo: począwszy od nieprzewidzianego spotkania urządzenia z twardym podłożem, przez utopienie, awarię, kradzież lub zagubienie, czy po prostu chęć posiania nowszego modelu, ponieważ świat elektroniki rozwija się w błyskawicznym tempie. Bardzo często słyszymy od osób, które wymieniają swojego starego smartfona, że go sprzedadzą albo gdzieś przekażą, żeby nie zalegał gdzieś na dnie szuflady – ponieważ najprawdopodobniej już więcej nie będziemy z niego korzystali. A, że jest sprawny – szkoda wyrzucić, bo może go jeszcze kiedyś użyjemy. Niestety najczęściej kończy się na deklaracjach. Powodów tego stanu rzeczy jest tak samo dużo jak tych, dla którego wymieniamy swojego starego smartfona.

*

Znalezienie równowagi pomiędzy interesem klientów, a dbaniem o środowisko jest nie lada wyczynem. To wyzwanie podejmuje T- Mobile. Firma już w zeszłym roku zainicjowała akcję odnawiania używanych smartfonów. Jednak operator sieci komórkowej stwierdził, że może więcej i zdecydował się pójść o krok dalej. Co to oznacza? Same korzyści!

Operator postanowił umożliwić swoim klientom oddanie sprzętu, który otrzyma drugie życie. To jednak nie wszystko. Osoby, które przyniosą stare urządzenie, mogą otrzymać nawet do 2899 zł na zakup nowego urządzenia. Co ważne, grono osób, które może skorzystać z tego rozwiązania, jest ogromne, ponieważ akcja obejmuje kilkadziesiąt modeli, a ich lista jest cały czas poszerzana o kolejne. Obecnie znajdują się na niej urządzenia najpopularniejszych marek, takich jak Samsung, Apple, Xiaomi, Motorola, Huawei, Oppo, Sony, LG czy Nokia.

Najważniejsze! Jak wziąć udział w akcji? Okazuje się, że jest to bardzo proste. Aby skorzystać z oferty, należy przynieść stary telefon do jednego z salonów T-Mobile. Wystarczy samo urządzenie – nie trzeba mieć pudełka, ładowarki, czy dołączanych przez producenta akcesoriów.

Nie przejmuj się, że sprzęt nosi ślady użytkowania – w końcu był używany. Jednak powinien on być sprawny, aby np. mógł połączyć się z internetem – co stanowi element procedury wyceny. Następnie, po dosłownie kilku minutach, osobie oddającej stare urządzenie zaproponowana zostanie cena za stary telefon. Jest to bardzo ważny aspekt, ale równie ważna jest satysfakcja, że zrobiło się coś dobrego dla planety, ponieważ sprzęt zyska drugie życie i trafi do nowego użytkownika lub zostanie przeznaczony na komponenty w procesie produkcji.

Wracając do procedury: po wycenie klient wybiera nowy telefon z oferty operatora, tak jak jest mu najwygodniej – razem z abonamentem lub bez, w elastycznych ratach 0 procent.

*

Akcja wymiany smartfonów to jedno z działań T-Mobile, w ramach którego daje telefonom drugie życie. Od listopada zeszłego roku klienci operatora mogą korzystać z programu „Smartfon regeneracja”, w ramach którego za symboliczną złotówkę mogą nabyć odnowione egzemplarze iPhone’ów z gwarancją, że będą solidnie służyć nowym użytkownikom i użytkowniczkom przez kolejne dwa lata.

Firma zgodnie ze strategią grupy Deutsche Telekom, której jest częścią, chce spełnić cel zerowej emisyjności (netto) dotyczący emisji pośrednich i bezpośrednich w 2025 roku, a ten dotyczący całego łańcucha dostaw już w 2040 roku – czyli o 10 lat wcześniej niż zakładano pierwotnie. Co więcej, pod koniec maja tego roku razem z innymi firmami telekomunikacyjnymi, operator przyjął ogólnobranżowy system klasyfikacji ekologicznej Eco Rating, który umożliwi identyfikację telefonów komórkowych bardziej przyjaznych środowisku. System ten zostanie wprowadzony w całej Europie w 2021 r., obejmując telefony 12 producentów.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie https://www.t-mobile.pl/c/odkup-telefonu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie