Masz problemy z alergią? Sprawdź zalety oczyszczaczy powietrza

Materiał informacyjny Sharp
Alergia jest chorobą cywilizacyjną i dotyka coraz większej liczby osób. Większość problemów powodują alergie wziewne. Obecne w powietrzu pyłki roślin, roztocza i inne zanieczyszczenia mają wpływ na powstawanie wielu dolegliwości i obniżają jakość życia. Mogą stać się przyczyną poważnych chorób. Czy oczyszczacz powietrza pomoże uniknąć reakcji alergicznej?

Oczyszczacz powietrza w walce z alergią

Ciągły katar, kichanie, łzawienie oczu, ból zatok czy duszności to tylko niektóre z objawów alergii wziewnej. Alergeny obecne są w naszym środowisku i trudno ich uniknąć. Nawet w mieszkaniach nie pozbędziemy się roztoczy, zarodników grzybów, ani wielu innych patogenów. Często w mieszkaniach alergików usuwa się dywany, firanki, a nawet dziecięce maskotki, lecz to nie likwiduje problemu całkowicie.

W walce z alergią pomoże dobrej jakości oczyszczacz powietrza z jonizacją. Urządzenia takie jak np. Sharp UA HG 50 czy UA HG 60 dostępne na stronie https://www.mediaexpert.pl potrafią wyłapać nawet 99,97% zanieczyszczeń obecnych w pomieszczeniu. Dzięki nim możemy uniknąć wielu dolegliwości.

Zwłaszcza w przypadku małych dzieci warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. U maluchów alergia jest częstą przyczyną astmy oskrzelowej. Jeżeli do tego powietrze w sypialni dziecka jest zbyt suche, szybciej dochodzi do wnikania alergenów do organizmu i wywołania reakcji alergicznej. Dlatego warto przemyśleć zakup urządzenia z jonizatorem, który nie tylko oczyszcza, ale także delikatnie nawilża powietrze.

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika?

W przypadku alergii wziewnych istotną kwestią są filtry zastosowane w oczyszczaczu. Obecność filtra HEPA jest obowiązkowa. Usuwa on najskuteczniej wszystkie drobne cząsteczki o wielkości do 0,3 mikrona. Im wyższa klasa filtra, tym bardziej jest on skuteczny.

Najnowszej klasy oczyszczacze powietrza Sharp wyposażone są w filtry HEPA i filtry węglowe, które usuwają prawie wszystkie patogeny z powietrza. Urządzenia tej firmy, takie jak: : UA-HD40, UA-HD50 wykorzystują najnowszą technologię Plasmacluster, która umożliwia osiągnięcie stężenia nawet 25000 jonów w centymetrze sześciennym powietrza. Dzięki temu skuteczność oczyszczania jest maksymalna, a powietrze odpowiednio nawilżone.

W przeciwieństwie do urządzeń pracujących na podstawie starych technologii oczyszczacz tego rodzaju zapewnia doskonałą równowagę jonową. Jest to bardzo istotne, gdyż zaburzenia równowagi jonowej mogą być nawet groźne dla zdrowia.

Zalety oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem to idealny wybór dla alergika, który szybko odczuje jego działanie. Powietrze wolne od wszelkich zanieczyszczeń przynosi ulgę i pozwala na normalne funkcjonowanie. W zbyt suchym powietrzu alergeny łatwiej się unoszą. Z kolei przesadnie wilgotne sprzyja namnażaniu pleśni i grzybów. Dzięki jonizacji powietrze nie jest ani przesuszone, ani zbyt wilgotne. Działa to także korzystnie na skórę, delikatnie ją nawilżając.

Do dziecięcych pokoi warto przemyśleć zakup urządzenia z automatyczną regulacją wilgotności. Dzięki temu nawet w nocy maluch będzie miał komfort snu w optymalnym środowisku.

Balans energetyczny powietrza, jaki zapewnia technologia Plasmacluster, eliminuje napięcia elektrostatyczne, które chociaż nie są szkodliwe, to z pewnością nie należą do przyjemnych – podobnie jak różnego rodzaju zapachy, które urządzenie skutecznie usuwa.
Oczyszczacz powietrza to istotny element walki z alergią. Szybko usunie wszystkie alergeny, zapewni komfort i poprawi jakość życia. Warto jednak wybierać urządzenia najwyższej jakości, których działanie jest skuteczne i bezpieczne.

Dodaj ogłoszenie