„Marzy mi się album o Długiej i Długim Targu” - mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Spełniło się

Gabriela Pewińska
Gabriela Pewińska
Nowy album ze zdjęciami Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej w Gdańsku” Zbigniew Kosycarz
Nowy album ze zdjęciami Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej w Gdańsku”. W sobotę i niedzielę odbędzie się jego premiera. Mamy egzemplarze dla Czytelników. Wystarczy wziąć udział w konkursie.

„Marzy mi się album o Długiej i Długim Targu” te słowa, utrwalone w telewizyjnej relacji, powiedział w 2006 roku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas premiery pierwszego albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”.

- Czas jednak przyspieszył. Album powstał, prezydent, niestety, już go nie zobaczy, zobaczą gdańszczanie - mówi Maciej Kosycarz, wydawca nowego albumu ze zdjęciami sygnowanymi „Fot. Kosycarz”. - To fotograficzna historia Drogi Królewskiej, ale również kilka ciekawych zdjęć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, osoby, która wywołała temat, Jemu w hołdzie. W albumie są nasze dwie reprezentacyjne ulice od pierwszych lat powojennych do czasów współczesnych. Droga Królewska w Gdańsku zwana też Traktem Królewskim, stanowiła najdłuższą oś urbanistyczną europejskiego średniowiecza. Ta najciekawsza dziś trasa zabytkowa w Gdańsku była i jest miejscem parad, ważnych uroczystości, a kiedyś triumfalnych wjazdów królów polskich do miasta. Biegnie od Bramy Wyżynnej, przez Złotą Bramę, wiedzie ul. Długą i Długim Targiem do Zielonej Bramy.

W najnowszym albumie ze zdjęciami ojca i syna, czyli Zbigniewa i Macieja Kosycarzy Czytelnicy zobaczą nie tylko jak zmieniała się Droga Królewska, ale jak wyglądało jej życie codzienne, komunikacja miejska, moda, sklepy, rozrywka. Zdjęcia przypomną wydarzenia, znanych i nieznanych ludzi, wizyty prezydentów i koronowanych głów czy pierwszej kobiety kosmonautki.

- Droga Królewska w albumie będzie niczym zwierciadło, w którym zobaczymy jak zmieniała się Polska i Gdańsk przez ostatnie kilkadziesiąt lat - dodaje Maciej Kosycarz. - Zdjęcia wraz z obszernymi opisami to będzie kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Bo taka jest właśnie magia fotografii.

Premiera i promocja albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskie w Gdańsku”: Centrum Handlowe Manhattan we Wrzeszczu, w sobotę 14 i niedzielę 15 grudnia w godzinach 12-17. W tych dniach będzie można otrzymać dedykację autora.

KONKURS. Wygraj album „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej w Gdańsku”

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz nowego albumu. Jak go zdobyć?

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego chciałbyś otrzymać album Kosycarza? Odpowiedzi wyślij na adres internet@dziennikbaltycki.pl

Najciekawsze uzasadnienia nagrodzimy. Na mejle czekamy do piątku, 13 grudnia do godz. 12.
Laureatów powiadomimy o nagrodzie.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

MuzoTok: Viki i Kayah "Ramię w ramię" opowiadają o najnowszym utworze.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie