Marzną, bo nie ma dodatkowego zasilania

  Marzną, bo nie ma dodatkowego zasilania

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Każda awaria prądu, szczególnie zimą, oznacza dramat dla lokatorów komunalnego budynku socjalnego przy ul. Handlowej 9 w Gdyni. W gmachu nie ma standardowego centralnego ogrzewania, nie doprowadzono też do niego gazu.
  Tylko prąd sprawia, że mieszkania są ogrzewane, działają kuchenki, jest ciepła woda. Na dodatek miasto, adaptując budynek na mieszkania socjalne, nie zapewniło w nim dodatkowego awaryjnego obwodu zasilającego.
  - Marzniemy więc, gdy nie ma prądu - skarży się Lech Jarosz, jeden z lokatorów. I wspomina, że od 2001 roku, gdy oddano budynek do użytku, drobne, kilkugodzinne awarie prądu, zdarzały się już kilka razy.

  - Do najpoważniejszej doszło jednak w jeden z ostatnich weekendów przed sylwestrem - mówi Lech Jarosz. - Ze względu na zerwany kabel padło całe zasilanie. Stało się to w sobotę około godziny 15. Zakład energetyczny nie chciał jednak przysłać od razu ekipy do naprawy usterki, tłumacząc się, że ludzie mają wolne.

  Awarię udało się usunąć dopiero w niedzielę po godzinie 7 rano. Do tego czasu nie było nie tylko ogrzewania, ale nie mogliśmy także niczego ugotować, nawet zaparzyć ciepłej herbaty. Pech chciał, że na dworze była akurat minusowa temperatura, przez wiele godzin marzliśmy więc w swoich mieszkaniach. Tak przecież nie powinno być!

  Lech Jarosz twierdzi, że gdy w trakcie ostatniej awarii na ul. Handlową 9 przyjechali w końcu fachowcy z zakładu energetycznego, byli bardzo zdziwieni brakiem zapasowego zasilania.
  - Powiedzieli, że w takim budynku, gdzie wszystko działa na prąd, dodatkowe zasilanie powinno być koniecznie zamontowane - mówi Lech Jarosz.

  - Mam nadzieję, że władze Gdyni wezmą to pod uwagę, wykonają remont i nie pozwolą nam więcej marznąć przez całą noc. Roman Witowski, naczelnik Wydziału Budynków Urzędu Miasta w Gdyni, interwencją lokatorów jest zaskoczony, bo jak mówi - wcześniej sygnały o kłopotach z zasilaniem w energię elektryczną od mieszkańców z ul. Handlowej 9 nie napływały.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo