Marsz i bieg Grand Prix Ustka 2022. Zobaczcie fotogalerię z czerwcowej edycji!

Krzysztof Niekrasz
Zdjęcia z Grand Prix Ustka.
Zdjęcia z Grand Prix Ustka. Mariusz Surowiec
Nadmorska Ustka powróciła do życia biegowego i marszowego. Dowodem na to jest rozpoczęty cykl zawodów Grand Prix Ustki 2022. W biegu głównym pierwsze miejsca zajęli: ze stawki mężczyzn ustczanin Patryk Błaszczyk i z grona kobiet Natalia Mierzlikin. Organizator tej imprezy to Ośrodek Sportu i Rozwoju w Ustce.

Inauguracyjna impreza cykliczna biegowa i marszowa odbyła się w niedzielę w dobrych warunkach pogodowych. Do udziału w przebiegnięciu 10 kilometrów zgłosiło się 156 uczestników (dot. mężczyzn i kobiet), w tym 24 osoby nie przystąpiły do rywalizacji. Ostatecznie z grona 132 osób w różnym przedziale wiekowym najszybciej zaplanowany dystans przebiegł Patryk Błaszczyk (USB Ustka), który od początku narzucil mocne tempo i sukcesywnie powiększał przewagę nad rywalami. Ustecki biegacz jako pierwszy zameldował się na mecie zlokalizowanej na promenadzie. Jego czas to 32 minuty i 49 sekund. Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną 300 zł. Na drugim miejscu finiszował Piotr Drwal (USB) - 35.48 min - 200 zł. Trzecią lokatę wywalczył Daniel Rodzoch (Warszawa) - 38.14 min - 100 zł. Na kolejnych miejscach poza podium uplasowali się: 4. Kamil Orzechowski (TKKF Koszalin) - 38.58 min, 5. Rafał Kamieniecki (Tupot Ustka) - 39.46 min.

Marsz i bieg Grand Prix Ustka 2022. Zobaczcie fotogalerię z ...

Rywalizację kobiet wygrała Natalia Mierzlikin (Warszawa) - 39.52 min. Triumfatorka została nagrodzona kwotą pieniężną w wysokości 300 zł. Druga była ustczanka Joanna Terefenko - 42.30 min - 200 zł. Trzecia przybiegła Aleksandra Hiszczyńska (Koszalin) - 44.26 min - 100 zł. Na następnych miejscach finiszowały: 4. Aleksandra Chylewska (Słupsk) - 47.41 min, 5. Dorota Hordejuk (USB) - 47.54 min.

Sporo emocji było w marszu nordic walking z udziałem kobiet i mężczyzn. W sumie sklasyfikowano 27 uczestników, w tym 17 pań. Najszybciej dystans 5 km przemaszerował w znakomitym i rytmicznym tempie Robert Jaworski (Pieszcz) - 34.56 min. W stawce mężczyzn drugi był Arkadiusz Miodoński (Ustka) - 36.44 min. Trzecie miejsce zajął Bartosz Mroczek (Słupsk) - 37.34 min. Kolejność kobiet na mecie: 1. Justyna Imielska (Rumia) - 35.59 min, 2. Saturnina Wilkołek-Szudarska (Dwa Kije Słupsk) - 39.12 min, 3. Iwona Miodońska (Ustka) - 39.36 min.

Okolicznościowe medale wręczali: Lena Iwan-Kucia (przewodnicząca Rady Miasta Ustka), Jacek Maniszewski (burmistrz miasta Ustka), Radosław Szreder (prezes Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce).

Drugi termin biegania i maszerowania Grand Prix Ustki 2022 wyznaczono na 7 sierpnia (niedziela). Można już zapisywać się do tych rywalizacji. Więcej informacji i szczegółów na www.osir.ustka.pl - zapraszamy najpierw do treningu, a później do sierpniowego startu.