Mariusz Szmidka: "Czas wielkiej próby z empatii, solidarności społecznej i bycia dobrym"

Mariusz Szmidka, redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego
Fot. Przemek Świderski
Udostępnij:
W tym wyjątkowo trudnym i nadzwyczajnym czasie zarazy potrzeba nam nadziei, społecznej solidarności, samodyscypliny, wzajemnej pomocy i prawdy we wzajemnym komunikowaniu się. Dotyczy to rządu, samorządu, instytucji sanitarnych i mediów. Rozlewająca się wokół epidemia koronawirusa już radykalnie zmieniła nasze życie. Także tu na Pomorzu.

Nie wiemy, kiedy nasze życie wróci do pełnej normalności. Wierzę, że poradzimy sobie, jeśli potraktujemy koronawirusa jako wspólny problem i solidarnie stawimy mu czoła. Po prostu pomagajmy sobie nawzajem, rozmawiajmy ze sobą, zarażajmy się wyłącznie optymizmem i dobrocią.

To znakomita okazja, by stać się lepszymi ludźmi.
Przejmujący jest apel dr Renaty Rogackiej, polskiej lekarki pracującej w jednym z włoskich szpitali przystosowanych dla potrzeb chorych na koronawirusa. Prosi ona, byśmy nie popełnili błędów, których nie ustrzegli się Włosi. Byśmy pozostali w domach. Zgadzam się z nią, że dla nas wszystkich jest to czas wielkiej próby z empatii i solidarności społecznej, a dla lekarzy czas wielkiego sprawdzianu z przysięgi Hipokratesa. Ten wirus pokazuje nam, jak szybko może się zmienić nasza perspektywa, nasze życie i postrzeganie świata.

Z całego serca chcę Państwa zapewnić, że w tym trudnym okresie - wspaniali i oddani Wam dziennikarze „Dziennika Bałtyckiego” - nie zejdą ani na chwilę z posterunku.
I dzień po dniu, od świtu do nocy, będą przygotowywać dla Was jak najlepsze, sprawdzone, rzetelne i wiarygodne informacje. A demaskować fake newsy!

Bo dziennikarstwo to przede wszystkim misja i służba społeczeństwu. Nie chcemy tylko informować, chcemy pomagać. Dlatego uruchomiliśmy szereg akcji mających pomóc Wam, naszym szpitalom, ale także dać otuchę i siłę służbom medycznym niosącym pomoc chorym. Wspomnę m.in. o akcji "2 telefony dziennie do babci i dziadka", "Pomagamy szpitalom", "Bohaterowie", "Jesteśmy z Wami", "Zamawiam do domu!", czy "Uważajcie na ceny".

#zostańwdomu i czytaj gazetę online przez 30 dni za połowę ceny

Musimy od siebie wymagać, choćby inni od nas tego nie wymagali. Bo sytuacja jest nadzwyczajna. Mam świadomość, że rola mediów, czyli nasza rola, w sytuacji zagrożenia zdrowia, a może i życia naszych Czytelników, wymaga nadzwyczajnej rzetelności i prawdomówności. Czujemy się zobowiązani, nie tylko do informowania o sytuacji na świecie, w kraju i na Pomorzu, ale też zapewnienia Państwu pomocy w dotarciu do informacji użytecznych.

Nasze gazety są i będą dostępne we wszystkich otwartych kioskach, sklepach i punktach sprzedaży. Możecie je kupić jak zawsze i otrzymacie w nich najlepsze bieżące informacje ze swojego regionu na temat epidemii, jak się przed nią chronić i na co zwracać uwagę.

Jeśli ze względów bezpieczeństwa - i słusznie - nie wychodzicie z domu, poproście rodzinę, sąsiadów, znajomych aby to oni kupili i dostarczyli Wam gazetę do drzwi. Możecie też zamówić prenumeratę „Dziennika Bałtyckiego”, dzwoniąc pod numer telefonu 58 728 08 17. Jeśli nie macie takiej możliwości, wprowadzamy również ofertę kupna w promocyjnej cenie, elektronicznej wersji gazety. Znajdziecie ją na stronie dziennikbaltycki.pl.

Zachęcam również do stałego śledzenia naszych stron internetowych - dziennikbaltycki.pl i naszemiasto.pl, gdzie cały czas na bieżąco aktualizujemy i podajemy najnowsze, najważniejsze informacje. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły czy potrzeby, proszę o sygnał - piszcie na [email protected] i na naszym Facebooku.

Bądźmy solidarni i życzliwi, bądźmy razem. Pamiętajmy o bliskich, sąsiadach, przyjaciołach, osobach starszych. Pomagajmy sobie. Jestem przekonany, że zagrożenie minie, a dobre relacje zostaną na zawsze.

Nie lekceważmy zagrożeń związanych z wirusem, ale też nie ulegajmy panice. Zachowajmy chłód myśli i ocen. Wszystkim Państwu z głębi serca - życzę zdrowia!

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie