Marit Bjoergen wygrywa, Justyna Kowalczyk szósta

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Dariusz Gdesz/Polskapresse
Justyna Kowalczyk zajęła 6 miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym na dochodzenie w Oberstdorfie. Drugi etap w Tour de Ski wygrała Norewżka Marit Bjoergen.

Kowalczyk do biegu przystąpiła z 10 pozycji, ale szybko zaczęła się przesuwać w górę stawki i walczyła o jak najwyższe miejsce. Norewżki walczące o podium były poza zasięgiem reprezentantkami Polski. Kowalczyk może zatm uznać start za udany, a w porównaniu do pierwszego biegu zanotowała awans o cztery miejsca. O jedno miejsce w górę po prologu przesunęła się Sylwia Jaśkowiec i ukończyła rywalizację na 23 pozycji.

Rywalizację w Oberstdorfie wygrała Bjoergen wyprzedzając swoje rodaczki Heidi Weng i Therese Johaug.