Marilleva - Słoneczna Dolina

  Marilleva - Słoneczna Dolina

  Materiał Informacyjny

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Marilleva - Słoneczna Dolina
  1/4
  przejdź do galerii
  Marilleva 1400

  Za oknem zima w pełni, w górach panują bardzo dobre warunki narciarskie, a Ty marzysz o kilku dniach na stoku. Gdzie zatem wybrać się na zimowy urlop, aby skorzystać z idealnej pogody, doskonale przygotowanych tras, a także przywieźć niezapomniane wspomnienia? Nasza propozycja to Marilleva - małe, urocze miasteczko położone w północnej części Włoch w regionie Trydentu, na zboczu doliny Val Meledrio, które wraz z ośrodkiem Folgarida i Madonna Campiglio tworzą największy, połączony region narciarski należący do słynnej doliny Val di Sole.

  "Słoneczna Dolina" jest bardzo lubianym przez narciarzy regionem wypoczynkowym. Miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na rekordową ilość słońca i rewelacyjne warunki śniegowe utrzymujące się tu aż do kwietnia. Dolina Val di Sole ze słynną Marillevą to 50 malowniczych wiosek górskich, a także trzy centra sportów zimowych, w których znajduje się bogata oferta noclegowa, rozrywkowa i przede wszystkim bezpośredni dostęp do terenów narciarskich. To miejsce spełni oczekiwania właściwie każdego miłośnika narciarstwa. Znajdują się tu trasy o różnym poziomie trudności, snowparki, a także możliwość zjazdów po nieoznaczonych trasach, czy legendarnych trasach z mistrzostw świata.

  Stacja narciarska Marilleva usytuowana jest na dwóch poziomach: na wysokości 900 m n.p.m. oraz na wysokości 1 400 m n.p.m. skąd startują wyciągi w kierunku Folgaridy i Madonny di Campiglio. To połączenie przez Monte Vigo stanowi jedną z największych zalet kurortu Marillevy. Narciarze zwykle wybierają tę wyżej położoną część miejscowości, zwaną po prostu Marilleva 1400 głównie ze względu na bezpośredni dostęp do wyciągów i dobrą bazę noclegową. Oczywiście bez problemu z jednej części miasteczka można łatwo przedostać się do drugiej samochodem lub kolejką gondolową. Narciarze mają do wyboru łatwe i średnio trudne trasy nadające się w szczególności dla początkujących, a także dla rodzin z dziećmi i osób dla których jazda na nartach ma być przyjemnością. Bardziej wymagający narciarze też znajdą tu coś dla siebie, choćby trasę Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim "3-Tre", a także "Spinale Direttissima" na Monte Spinale! Dla miłośników wieczornej jazdy idealna będzie oświetlona trasa "Canalone Miramonti". Natomiast dla snowboardzistów i freeriderów znajdują się liczne strefy freeride oraz snowparki. Choćby Malga Panciana w Marillevie przeznaczony głównie dla tych, którzy w tej dyscyplinie są już nieco bardziej doświadczeni czy Passo Tonale.
  Jedną z ciekawostek jest możliwość znalezienia się w ukrytej kamerze, ponieważ wyczyny narciarzy w Marillevie rejestruje Sky Movie, a film można potem obejrzeć na jednym z włoskich serwisów narciarskich.


  Marilleva razem z Folgaridą współtworzą duży ośrodek narciarski o długości tras ponad 50 km, a razem z systemem wyciągów i nartostrad należących do Madonna di Campiglio i pobliskich Tonale, Peio, Andalo i Folgaria tworzy jeden z największych systemów tras narciarskich. Znajduje się tam około 380 km nartostard obsługiwanych przez 140 wyciągów i kolejek. Całość terenu objęta jest jednym, wspólnym Skipasem o nazwie Superskirama Dolomiti. Wszystko to gwarantuje niesamowite przeżycia narciarskie!

  Także narciarze biegowi znajdą tu coś dla siebie. W regionie Val di Sole znajduje się bowiem około 55 km wytyczonych tras biegowych o różnym stopniu trudności. W niektórych miejscowościach proponowane są nawet bezpłatne kursy dla początkujących biegaczy. Marilleva oddaje do dyspozycji fanów narciarstwa biegowego 2 oświetlone nartostrady. Natomiast w oddalonej o około 20 km miejscowości Vermiglio znajduje się najdłuższa – 10 kilometrowa trasa biegowa o średnim poziomie trudności. Najwyżej położona jest natomiast 5 kilometrowa trasa przy Passo Tonale, znajdująca się na wysokości prawie 1900 m.

  Cała Dolina jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. W pobliskim Dimaro można odwiedzić zabytkowy Dom Celny. Znajdują się tam również historyczne kościoły na przykład świątynia Świętego Wawrzyńca pochodząca z XV wieku.
  Bajeczne widoki, unikalny klimat i świetne warunki narciarskie sprawiają, że po zimowym urlopie w Marillevie trudno wrócić do rzeczywistości.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP