Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Margaret zdobyła się na wstrząsające wyznanie. Piosenkarka przeżyła gwałt i próbę samobójczą

Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Margaret udzieliła osobistego wywiadu. Jej wyznania są wstrząsające
Margaret udzieliła osobistego wywiadu. Jej wyznania są wstrząsające fot. Waldemar Wylegalski
W rozmowie z autorką książki "Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm" Karoliną Sulej, piosenkarka Małgorzata Jamroży, znana jako Margaret, stwierdziła, że "cała jej kariera była zaklepywaniem ran". Wyznała, że jako dziecko padła ofiarą molestowania seksualnego, a później próbowała popełnić samobójstwo.

Małgorzata Jamroży znana jako Margaret urodziła się 30 czerwca 1991 r. w Stargardzie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie w klasie klarnetu i saksofonu. Po wypadku, w wyniku którego uszkodziła przegrodę nosową, porzuciła grę na instrumentach na rzecz śpiewu jazzowego.

Jak wyznała w rozmowie z Karoliną Sulej, ucieczka w muzykę nie była przypadkowa. - Zostałam zgwałcona. Jako dziesięcioletnia dziewczynka - powiedziała, podkreślając, że od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcała muzyce. Ciężko było jej pogodzić się z tym, co się stało, a psychiatra, do którego zabrali ją rodzice przepisał lekarstwa i stwierdził: "takie wrażliwe te nastolatki".

"Wybrałam życie"

Kariera Margaret przyspieszyła, kiedy w 2012 r. wystąpiła podczas koncertu Trendy na festiwalu TOPtrendy z piosenką "Thank You Very Much". Została tam zauważona przez szwedzkich producentów i zgodziła się na proponowaną przez nich współpracę.

- Kiedy na rynku ukazywał się mój pierwszy singiel "Thank you very much", byłam na lekach i miałam za sobą próbę samobójczą. A tu przychodzą panowie i mówią: "Zostaw to, robimy karierę". Jak mogłam odmówić? Wybrałam życie - opowiada wokalista w osobistej rozmowie.

- W środku byłam krucha, niepoukładana, zalękniona. A ta Margaret dodawała Gosi siły. Nikt nie widział, że nie świecę własnym światłem, że to tylko cekiny z moich sukienek odbijają reflektory. Nosiłam taką zbroję - przyznała.

Gdzie szukać pomocy?

Myśli samobójcze mogą pojawiać się z wielu powodów. Miewają je również osoby, które nie cierpią na żadne zaburzenia psychiczne, a borykają się z problemami w związku, finansowymi czy z utratą pracy. Bez względu na przyczynę takich myśli, warto poszukać pomocy i poprosić o nią.

W kryzysowych sytuacjach można zadzwonić pod numer 112, możliwe jest również zgłoszenie się do psychiatrycznej izby przyjęć. W przypadku występowania nasilonych chęci targnięcia się na własne życie możliwa jest również hospitalizacja psychiatryczna w trybie nagłym. Pomoc można także uzyskać, dzwoniąc na bezpłatny telefon zaufania. Dla dorosłych obowiązuje numer telefonu 116 123 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–22.00) – połączenia są bezpłatne, a numer rekomenduje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. W przypadku dzieci i młodzieży, telefon zaufania ma numer 116 111 – działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Istnieje również możliwość napisania prywatnej wiadomości. Wtedy należy wejść na stronę 116111.pl

Młodzież oraz dzieci mogą skorzystać z czatu i porozmawiać, jak i poprosić o wsparcie. Istnieje również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12, który jest bezpłatny i czynny całą dobę. Listę dostępnych numerów, pod które możesz zgłosić się o pomoc, znajdziesz na forum przeciw depresji.

lena, rs

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Margaret zdobyła się na wstrząsające wyznanie. Piosenkarka przeżyła gwałt i próbę samobójczą - Portal i.pl

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki