Marek Sawicki: PiS chce płacić rolnikom, by porzucali ojcowiznę

RedakcjaZaktualizowano 
pixabay.com
Dobry biznesplan na działalność pozarolniczą, może przynieść mieszkańcowi wsi premię - do 100 tysięcy złotych. Pomysł ostro krytykuje PSL wskazując, że to zachęta do rezygnacji z rolnictwa. - Rząd posługuje się metodami rodem z najczarniejszych lat komunizmu, aby zniszczyć prywatną własność na wsi - tak ludowcy podsumowują premie na swojej stronie. I biją na alarm, że to kolejny etap celowego niszczenia polskiej wsi. Według nich, Prawo i Sprawiedliwość chce osłabić rolnictwo.

- Wygląda na to, że PiS próbuje obrzydzić rolnikom prowadzenie gospodarstw - stwierdza poseł Marek Sawicki, były minister rolnictwa. - PiS nigdy nie rozumiało rolników. Wszystko wskazuje na to, że chcą postąpić według metody: jeśli czegoś nie rozumiesz, to pozbądź się tego.

 

Na stronie ludowców widnieje hasło: Ustawa o obrocie ziemią, którą przyjął rząd potraktowała wszystkich rolników jak potencjalnych oszustów i złodziei, odbierając im prawo do zarządzania swoją własnością. Katastrofalna sytuacja  hodowców bydła, którzy za mleko dostają zaledwie 40 gr za litr, również nie doczekała się żadnych działań ze strony ministerstwa rolnictwa. Nie wykluczone, że za kilka tygodni nasz rynek zostanie zalany tanią pszenicą z Ukrainy

 

Czytaj więcej: Młody rolniku, chcesz 100 tys. zł? Sprawdź wymagania w 2016

 

Ludowcy podkreślają jednym głosem, że PiS ściągnął na rolnictwo siedem plag. Mają na myśli podniesienie wieku emerytalnego rolników, zakaz handlu ziemią, zadłużenie wywołane przez spóźnioną wypłatę unijnych dotacji, blokowanie rewolucji energetycznej, zamykanie rynków zbytu na polską żywność, niszczenie marki polskiej żywności i blokadę rynku rosyjskiego. 

 

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

 

 

Minister Krzysztof Jurgiel 26 lipca podpisał rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”. To w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

"Pomoc finansowa w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” może być przyznana rolnikowi, małżonkowi rolnika lub domownikowi gospodarstwa, którego wielkość ekonomiczna nie przekracza 15 000 euro, jak również beneficjentowi poddziałania „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” w ramach PROW 2014-2020. Pomoc przyznawana jest w postaci premii w wysokości 100 000 zł na realizację biznesplanu dotyczącego podjęcia działalności pozarolniczej w zakresie określonym w załączniku do rozporządzenia", informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: Marek Sawicki: PiS chce płacić rolnikom, by porzucali ojcowiznę - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie