Wesprzyj nas i pokaż swój sprzeciw!- zaapelowali. - Jeśli chcesz to przygotuj samodzielnie przygotowane banery i transparenty, na których napiszesz lub narysujesz co sądzisz o rzezi dzików. Bądź tam z nami!

10 stycznia o godz. 17:00 pod Fontanną Neptuna przy ul. Długiej w Gdańsku odbyła się manifestacja. Podobne manifestacje odbyły się już w Polsce. Zobacz zdjęcia!

Jak zapewne wiecie minister środowiska wpadł na miażdżąco destruktywny pomysł wymordowania prawie całej populacji dzików w Polsce! - czytamy na FB Trójmiejskiego Ruchu Antyłowieckiego.

- Jest to działanie skrajnie antypolskie i prowadzące do ogromnych i nieodwracalnych zmian w ekosystemie naszego kraju. W planach jest zamordowanie prawie 210 TYSIĘCY polskich dzików podczas gdy cała populacja tych zwierząt w kraju to około 230 tysięcy osobników. Polski rząd chce doprowadzić do sytuacji gdy na 1 000 hektarów będzie przypadał 1 dzik. I to wszystko pod płaszczykiem „walki z ASF” czyli Afrykańskim Pomorem Świń. Chorobą, której dziki NIE roznoszą na trzodę chlewną.

I dalej: To myśliwi i ich psy roznoszą tę chorobę i tworzą nowe jej ogniska. Minister Środowiska nie zdaje sobie sprawy z tego jak gigantycznie negatywne skutki niesie ze sobą wytrzebienie gatunku jakim jest dzik. Przez swoją krótkowzroczność naraża polskie lasy na zagładę. Jeżeli nie chcesz aby myśliwi wybili dziki dołącz dzisiaj do nas.

CZYTAJ TAKŻE:

* Masowy odstrzał dzików 2019: Dlaczego? Powód to ASF. Pierwsze polowania mają odbyć się 12, 13 stycznia. Protestują ekolodzy i... myśliwi
* Walka z ASF - wszystkie ręce na pokład. Ale te ręce chcą być godnie opłacane
*Masowy odstrzał dzików: resort zachęca myśliwych, naukowcy biją na alarm

POSŁUCHAJ: Henryk Kowalczyk, minister środowiska, o odstrzale dzików: