Mammografia w rankingu

  Mammografia w rankingu

  Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pracownia mammograficzna w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku uznana została za najlepszą spośród 280 podobnych w całym kraju. Spośród 30 tego rodzaju placówek na Pomorzu 11 otrzymało ocenę dobrą, 8 - dostateczną, a 11 w ogóle nie zaliczyło audytu.
  Już po raz drugi Centralny Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi przeprowadził go we wszystkich przychodniach, szpitalach i gabinetach, które w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują profilaktyczny program wczesnego wykrywania raka piersi.

  O ile eksperci nie kwestionują sukcesu zwycięzców tego rankingu, o tyle przestrzegają przed skrajnie negatywną oceną pracowni, które znalazły się "pod kreską".
  Jak choćby - w Akademickim Centrum Klinicznym, które w ubiegłorocznym rankingu COK zajęło pierwsze miejsce, a teraz spadło na końcowe pozycje. Lub pracowni 7 Szpitala Marynarki Wojennej, która "przepadła", bo z powodu remontu zdołała wykonać w ubiegłym roku jedynie 300 mammografii.

  - Kontrole pracowni mammograficznych prowadzimy praktycznie bez przerwy - zastrzega prof. dr hab. Janusz Jaśkiewicz, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej AMG i jednocześnie szef Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. - Wiemy, że pracownie biorące udział w programie NFZ dysponują dobrej jakości i w pełni sprawnymi aparatami do mammografii. Równie ważna jest jakość zdjęć, sposób ich przygotowania, opis.

  Pracownie miały czas od września do grudnia na przygotowanie określonych zestawów zdjęć, skatalogowanych i dokładnie opisanych. - Niestety, część pracowni przesłała nam materiały niekompletne, przez co w trakcie audytu straciła cenne punkty.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo