Malutki Natanek nie chciał zasnąć. Kara? Złamane rączki, wyrwane paznokcie

Anna KlamanZaktualizowano 
Zdjęcie Ilustracyjne
23-letnia mieszkanka gm. Chojnice czeka na wyznaczenie terminu rozprawy. Do sądu wpłynął akt oskarżenia. Prokurator oskarża ją m.in. o to, że dwukrotnie złamała rękę swojemu dziecku.

Natan nie chciał spać. 23-latka, nerwowa, wrzuciła syna do łóżeczka, wygięła mu prawą rękę i dwukrotnie pięścią uderzyła w jego prawe przedramię.

Wtedy Natan doznał pierwszych złamań. Matka nie zabrała go do szpitala. Gehenna chłopca trwała nadal.

Po kilku dniach sytuacja się powtórzyła. Ostatecznie dziecko trafiło pod opiekę lekarzy, a ci stwierdzili też inne obrażenia - wyrwany paznokieć trzeciego paluszka prawej ręki oraz stan ropny przy piątym palcu prawej stópki.

Dziecko było u matki od niedawna, bo... zaraz po porodzie 23-latka zrzekła się praw rodzicielskich. Później o nie jednak wystąpiła i sąd zdecydował się jej oddać Natana. Zaraz po odkryciu, co stało się z chłopczykiem, sąd odebrał go ponownie. Do rodziny zastępczej trafiły też jego starsze siostry.

Prokurator o 23-letniej mieszkance gm. Chojnice:- Znęcała się fizycznie i psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na wiek, tj. pięciomiesięcznym synem Natanem w ten sposób, że wielokrotnie szarpała go, rzucała do łóżeczka, krzyczała na syna, biła po rękach, powodując zespół maltretowanego dziecka...

Biegły psychiatra: - Osobowość zaburzona, z obniżonym lękiem społecznym, spłycenie osobowości wyższej i tendencje do manipulacji otoczeniem.

Zobacz wideo: 500 plus dla niepełnosprawnych

Wideo

Materiał oryginalny: Malutki Natanek nie chciał zasnąć. Kara? Złamane rączki, wyrwane paznokcie - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-26T23:07:08 02:00, Gość:

A co ma PIS do patologi ?? - patologia byla i bedzie niestety .

Ma to do tego, że kiedys patologia nie plodzila tak dzieci ,żeby mieć z tego profity. Nie mam nic do tych świadczeń. Ale niech idą do rodzin w której przynajmniej jedną osoba pracuje.

G
Gość
2019-07-25T12:01:30 02:00, Gosia:

Zrobic jej to samo co ona temu malenstwu

Tak jest

G
Gość
2019-07-26T02:35:05 02:00, Kobieta:

Takim 500 sie nalezy. O Polsko dziwka plodzi dzieci z byle kim i te dzieci maltretuje.dlaczego jeszcze nie jest w kryminale. Podac miejscowosc i jej nazwisko nie ochraniac tego typu element patologiczny

Dokladnie

G
Gość
2019-07-25T11:12:47 02:00, Kama:

To są sądy jak jest w rodzinie dobrze to dadzą dziecko zamiast przypatrzec tej kobiecie sie to ponownie oddali jej dziecko gdzie cierpiało bo chciała szmata mieć spokój po cholere jej dzieci

2019-07-25T23:49:45 02:00, Gość:

Jakie wiezienie ?? Polamac szmacie rece nogi pociac i sola posypac,

Kroić i solić sukę

G
Gość

A co ma PIS do patologi ?? - patologia byla i bedzie niestety .

K
Kobieta

Takim 500 sie nalezy. O Polsko dziwka plodzi dzieci z byle kim i te dzieci maltretuje.dlaczego jeszcze nie jest w kryminale. Podac miejscowosc i jej nazwisko nie ochraniac tego typu element patologiczny

G
Gość
2019-07-25T11:12:47 02:00, Kama:

To są sądy jak jest w rodzinie dobrze to dadzą dziecko zamiast przypatrzec tej kobiecie sie to ponownie oddali jej dziecko gdzie cierpiało bo chciała szmata mieć spokój po cholere jej dzieci

Jakie wiezienie ?? Polamac szmacie rece nogi pociac i sola posypac,

G
Gość

Matko Boska nie piszcie szczegółów bo serce pęka.

G
Gość
2019-07-25T12:00:45 02:00, X:

No i pewnie uznają ja za psychicznie chorą i tyle bedzie z jej kary ! .

A co najlepsze to urodziła kolejne dziecko niedawno i nie zabrali jej go to jest dopiero chore ! Nie wiem czy nasze instytucje w takiej sytuacji sa bardziej chore czy ona ! Oby spotkała ja zasłużona kara !

2019-07-25T13:24:48 02:00, eryk:

Nie zabrali i pewnie nie zabiorą do czasu kolejnej tragedii, taka jest polityka prorodzinna PiS, rodzina nawet jak patologiczna to najważniejsza i skazuje się na takich rodziców dzieci teraz w imię nie wiadomo czego z przyklaskiem kościoła

Kościołowi to akurat pasuje. Ciemnota, bieda, brak antykoncepcji ..

G
Gość

Zupełnie nie rozumiem dlaczego sądy dążą do jednoczenia rodzin w tak oczywistych przypadkach przemocy, zaniedbań.

I dlaczego tak bardzo prawo broni się przed zabiegami uniemożliwiającymi rodzenie kolejnych cierpiących dzieci. Propozycja sterylizacji, podwiązania jajowodów zaraz po porodzie oszczędziłaby bólu i cierpienia istot sprowadzanych na świat. Ale nie - dla Polski liczy się bardziej ilość obywateli ....smutne.

G
Gość
2019-07-25T12:01:30 02:00, Gosia:

Zrobic jej to samo co ona temu malenstwu

Niech za kratami pokaza co potrafia :)

G
Gość
2019-07-25T11:43:35 02:00, Tom:

15 lat wiezienia moze ja czegos nauczy.

To i tak za malo

e
edi

Mamusia pewnie pierwsza w kolejce po 500 i murem za PiS-em, tylko wychowywać nie ma komu, frustracje życiowe wylewa na dziecku

e
eryk
2019-07-25T12:00:45 02:00, X:

No i pewnie uznają ja za psychicznie chorą i tyle bedzie z jej kary ! .

A co najlepsze to urodziła kolejne dziecko niedawno i nie zabrali jej go to jest dopiero chore ! Nie wiem czy nasze instytucje w takiej sytuacji sa bardziej chore czy ona ! Oby spotkała ja zasłużona kara !

Nie zabrali i pewnie nie zabiorą do czasu kolejnej tragedii, taka jest polityka prorodzinna PiS, rodzina nawet jak patologiczna to najważniejsza i skazuje się na takich rodziców dzieci teraz w imię nie wiadomo czego z przyklaskiem kościoła

G
Gość

Łza się kręci w oku nosi pod sercem taki skarb przez dziewięć miesięcy tylko po to zeby tak brutalnie później je traktować. Jak najwyższa kara... może jak trafi do więzienia spróbują ja zresocjalizować... chociaż takiej osoby już się chyba nie da... biedne maleństwo....

Dodaj ogłoszenie