Małopolska kurator oświaty ministrem edukacji narodowej? Rzeczniczka rządu zaprzecza

  • Dziennik Polski

Grzegorz Skowron

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak jest brana pod uwagę jako następczyni Anny Zalewskiej na stanowisku szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Takie informacje podaje portal krknews.pl. Nie jest tajemnicą, że Barbara Nowak może liczyć w tej sprawie na poparcie wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. Według nieoficjalnych informacji, to jemu Barbara Nowak zawdzięcza nominacje na kuratora oświaty w Małopolsce.

Trudno ocenić, na ile obecne spekulacje mają szanse na potwierdzenie się w rzeczywistości. Nie tak dawno Barbara Nowak była też typowana jako kandydatka na rzecznika praw dziecka, a także jako kandydatka PiS na prezydenta Krakowa.

Po kilkunastu godzinach od pojawienie się informacji o braniu pod uwagę ministerialnej nominacji dla małopolskiej kurator oświaty, pogłoski zdementowała rzeczniczka rządu. - To nieprawda. Nikt tej kandydatury nie rozważa - oświadczyła Beata Mazurek.

 Andrzej Banas / Polska Press

Kraków. Kuratorium oświaty nadal okupowane przez nauczycieli...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.03.2019, 11:09

Ona taka popularna ostatnio, aktywna. W Krakowie ją kochają i właśnie przed kuratorium coraz więcej nauczycieli, uzewnętrzających swoją miłość do p. Nowak. A ponieważ rząd słucha wyborców, to zapewne pani kurator z ogromnymi szansami na ministerialny stołek.Jak to w oświacie- jak już nauczyciele myślą, że gorzej być nie może, to rząd potrafi wynaleźć osobę, która udowadnia, że jednak może...

13.03.2019, 08:35

Mądra, kompetentna i odważna kobieta. Popieram pomysł!

13.03.2019, 06:42

Lepszy był by pederasta z damaską szczęką opętany wizją homo w już w przedszkolach ? Na kogo wyrosną takie dzieci ?

13.03.2019, 01:10

kodziarzy i perwetow tutaj. Capi jak kacapskimi onucami. Cwiec cwierci oswieceni ,jacy oni europejscy . Taka ...Moldawia.

12.03.2019, 22:37

Gazeta Niemiecka stacza się już na psy, powoływać się na krk news tubę propagandową majchrowskiego będacą w rękach mordarskiego, tak tego jegomościa co wciskał kit mieszkańcom o igrzyskach w Krakowie. Za to majchrowski sponsoruje tą niszowową stronę www, dostarczają tam pieniadze na bzdurne reklamy budżetu obywatelskiego, mpceu, mpk, krakowskich wodociągów, filantropa roku. Przypomnę, że prawdopodobnie ten sam Mordarski lub jego kolega wykończyli poprzedniego redaktora naczelnego Dziennika Niemieckiegi i Gazety Niemieckiej to teraz dziennikarze widać dostali przyzwolenie aby włączyć się w manipulacje tej strony www. Pożyteczni idioci, powtarzają niesprawdzone informacje.

12.03.2019, 21:50

Lesbijka z męską szczęką, poraniona fanatyzmem religijnym ma uczyć polskie dzieci? Czego?

12.03.2019, 21:02

Ale przed tą nominacją powinna zostać wyniesiona na ołtarze bo aureola świętości już nad nią świeci bardzo jasno.

12.03.2019, 20:35

Od razu przypomina mi się ostatnio odcinek Alternatywy 4...

12.03.2019, 20:29

A w tym kierunku dryfuje PiS.

12.03.2019, 20:26

Powinni zmienić z pół na ćwierć inteligentna partyjnego, wtedy by było wesoło.

12.03.2019, 20:18

Nic to nie zmieni w szkołach dalej będą uczyć historii partyjnej zamiast historii Polski.

12.03.2019, 19:54

To chyba żart primaaprilisowy

12.03.2019, 18:40

Jeszcze większa magia typu dowalić PEŁO? Nic nie robi dla nauczycieli. Kpiny. Kasa jak w Żaboli i Biedroli. Już ma za uszami ostrą prawicowość. Jej z wiezienia nie pamiętam z 80 tych lat. łatwy łup dla mandryli Schetino.