Mali mistrzowie

Drużyny z Lipusza i Skorzewa zostały zwycięzcami Ligi Małych Mistrzów w piłce nożnej.

Cykl Ligi Małych Mistrzów składał się z dwóch turniejów. O pierwszym z nich pisaliśmy kilka tygodni temu. W ostatnich dniach odbyła się najciekawsza rywalizacja, która decydowała o tym, jakie ostateczne miejsca zajmą poszczególne drużyny.

Warto wspomnieć, że w tych niecodziennych zawodach wzięło udział dziesięć zespołów piłkarskich. Łącznie na boisku rywalizowało około 130 młodych piłkarzy. Zespoły zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej - A, walczyły drużyny z rocznika 2006/07, natomiast w drugiej - B, z rocznika 2008/09.

W grupie A, najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Wdy Lipusz, która zdobyła 18 punktów. Drugie miejsce przypadło Olimpijczykowi Skorzewo, natomiast trzecią pozycję wywalczyła Santana Wielki Klincz.

W grupie B, zwycięstwo przypadło drużynie Olimpijczyka Skorzewo. Zespół ten zakończył rozgrywki z dorobkiem 19 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Santana Wielki Klincz. Ostatnie miejsce na podium zajęła reprezentacja KS Skorzewo. Warto też wspomnieć, że spośród występujących drużyn wybrano najbardziej wartościowych zawodników. Ponadto wyłoniono również najlepszych strzelców.

W grupie A, wspomniany tytuł przypadł Konradowi Piankowskiemu z Olimpijczyka Skorzewo, który zdobył 16 bramek. Z kolei w grupie B, tytuł najlepszego strzelca przypadł Igorowi Kuklińskiemu, również zawodnikowi Olimpijczyka Skorzewo, który zaliczył 14 trafień.

Za najlepszego bramkarza w grupie A uznano Fabiana Fierka, natomiast w B - Oskara Potraca. Dodajmy, że wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, natomiast zwycięzcy zdobyli puchary.